Arrestohet edhe një person për grabitjen në Mitrovicë

Policia sot informoi se u arrestua edhe një person i dyshuar lidhur me grabitjen e djeshme në Mitrovicë. Ndaj të…

Grabitje e armatosur në Mitrovicë

Një grabitje ka ndodhur sot në një institucion mikrofinanciar, në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’ në Mitrovicë. Sipas informatave, siç ka bërë…

Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajnat ia marrin viktimës një mijë euro

Një grabitje e armatosur ka ndodhur dje në fshatin Bardhosh të Prishtinës. Rasti po hetohet dhe  është inicuar si grabitje.…

Arrestohet i dyshimti i pestë për grabitje në Prizren

Në Prizren është arrestuar një person i  dyshuar për veprën  penale  “Dhënia e ndihmës në kryerjen e veprës penale”. Dyshohet…

Arrestohet një i dyshuar për grabitje në Ferizaj

Policia ka njoftuar se në fshatin Gërlicë të Ferizajt, në një pikë karburanti  një person me helmetë në kokë kishte…

Tri vjet burg për grabitje

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit K.A., i akuzuar sipas Prokurorisë…

Arrestohet drejtori i ujësjellësit të Laçit, dyshohet për grabitjen e shtëpisë së Benzema

Me urdhër të autoriteteve spanjolle, policia shqiptare ka arrestuar në Laç, drejtorin e ujësjellësit të këtij qyteti, Alfred Prodani. Ky…

Arrestohen dy të dyshuar për grabitje në Mitrovicë

Në orët e paradites së sotme, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në Mitrovicë kanë arrestuar dy persona të dyshuar…

Dyshohej për disa grabitje në Prishtinë, arrestohet

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi dyshohej se ka kryer disa raste të grabitjeve në Prishtinë. Sipas policisë, dje…

Arrestohet një 30 vjeçar, i dyshuar për disa grabitje të armatosura

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar sot një person si i dyshuar për disa grabitje të armatosura në lagjen…