​Bislimi: Listës Serbe nuk i interesojnë serbët e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka thënë se Listës Serbe nuk i interesojnë serbët e Kosovës, porse i intereson kërcënimi…

Kurti: Rakiq dhe Radoiçiq nuk janë identikë, sheshi do të mbushej nëse vendimi do të ishe i padrejtë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se janë të bindur që vendimi i 31 korrikut për të shtyrë për…

Rakiq: Kurti të mos iu drejtohet serbëve në gjuhën serbe

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka falënderuar serbët lokalë për vendosjen e barrikadave në veri, teksa ka pasur edhe…

Lajçak mbërrin në veri, pritet nga Rakiq dhe kryetarët e komunave veriore

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, është duke qëndruar në veri të Mitrovicës. Ai aktualisht ndodhet…

Kërcënon ministri i Kosovës Rakiq: S’do të ushtrojmë asnjë detyrë derisa nuk kthehet në punë kryetarja e Gjykatës

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiq, ka thënë se përfaqësuesit politikë të serbëve në Kosovë,…

Protestë në veri kundër ndalimit të referendumit serb në Kosovë, Rakiq paralajmëron reciprocitet

Rreth 100 qytetarë serbë kanë protestuar sot në veri të Mitrovicës pas miratimit të rezolutës kundër mbajtjes së referendumit serb…

Protestë në veri kundër ndalimit të referendumit serb në Kosovë (Foto)

Rreth 100 qytetarë serbë po protestojnë sot në veri të Mitrovicës, pas miratimit të rezolutës kundër mbajtjes së referendumit serb…

Goran Rakiq sërish thyen heshtjen zgjedhore

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, pasi ka votuar ka ftuar të gjithë qytetarët e veriut të Mitrovicës ta realizojnë…

Voton Goran Rakiq: Procesi po zhvillohet normalisht

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq ka hedhur votën e tij për zgjedhjet lokale në Kosovë. Rakiq pas votimit tha…

Kurti për aksionin: Veprimet tona kanë goditur krimin, çështja nuk është Rakiq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është pyetur lidhur me deklaratën e ministrit të Komunitetit dhe Kthim Goran Rakiq i cili…