Bie goli i parë i ndeshjes, Antwerp shënon kundër Dritës

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes skuadrës së Dritës dhe asaj të Antwerp, ku mysafirët kanë gjetur golin të…

Tetë vite më parë u shënua një nga golat më të bukur në Kupën e Botës 2014 – video

Tetë vite më parë nga dita e sotme, australiani, Tim Cahill, shënoi njërin nga golat më të bukur të Kupës…

Liga e Kampionëve zgjedh golin më të mirë të këtij sezoni – video

Goditja nga distanca e Thiago Alcantaras kundër Portos në “Anfield” është votuar si goli i turneut në Ligën e Kampionëve.…

​Edhe Rashani gjen golin në Ligue 1

Lojtarët kosovarë po tregohen shumë të suksesshëm në elitën e futbollit francez, Ligue-1. Në xhiron e 36-të të kësaj lige…

​Zeneli realizon këtë supergol ndaj Lensit-video

Arbër Zeneli është duke kaluar nëpër një formë shumë të lartë më skuadrën franceze Reims në Ligue 1. Kosovari është…

Polonia shënon golin e dytë kundër Suedisë

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes Kombëtares së Polonisë dhe asaj të Suedisë, e vlefshme kjo për kualifikimet drejt…

Bie dhe goli i dytë në ndeshjen mes Middlesbrough e Chelseat – video

Është shënuar edhe goli i dytë në stadiumin “Riverside”, ku nikoqirë tani gjenden në epërsi prej dy golave. Skuadra londineze…

City kalon në epërsi kundër Sportingut, ja goli

Tanimë është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Jose Alvalade”, ku kampioni anglez Manchester City ka kaluar në epërsi. Manchester City ka…

Zhbllokohet rezultati mes United dhe Southampton, ja goli

Është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Old Trafford”, ku tani nikoqirët gjejnë vetën në epërsi prej një goli. Gjigandi anglez Manchester…

Mbappe shpëton PSG, goli në shtesë i jep fitoren parisienëve

PSG nuk e pati aspak të lehtë të fitonte një tjetër ndeshje në Ligue 1. Me titullin që nuk diskutohet…