Ja golat më të bukur të xhiros së kaluar në Premier Ligën angleze

Një ditë para se të rikthehet futbolli në Premier Ligën angleze, kjo e fundit ka shpërndarë një video në të…

Dy gola të shpejt në ndeshjen Watford-Liverpool

Gjigandi anglez është duke e shkatërruar Watfordin në stadiumin “Vicarage Road”. Skuadra e Liverpoolit e ka thelluar epërsinë kundër Watfordit…

Ky është numri i madh i golave që u shënuan në ndeshjet e Ligës së Kampionëve

Me tetë ndeshjet e zhvilluara sonte është kompletuar edhe rrethi i parë i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.…

10 golat më të bukur të Euro 2020 – video

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 përfundoi para pak ditësh me Italiën që u shpall kampion pasi e mposhti Anglinë…

Mësohet se cilët janë golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në Top 5 ligat evropiane

Janë publikuar dy lista të cilat përmbajnë golashënuesit dhe asistuesit më të mirë në Top 5 ligat evropiane nga “Transfermarkt”,…