Pa gola mes Uruguait dhe Koresë së Jugut

Ka përfunduar edhe ndeshja e dytë e programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku nuk është përcaktuar fituesi.…

Berisha vazhdon me gola në Bundesliga – video

Futbollisti me prejardhje kosovare, Mërgim Berisha po vazhdon të shkëlqejë në Bundesliga me skuadrën e tij, Augsburgun. Berisha realizoi sot…

Pjesa e parë: Atletico në disavantazh prej dy golave, pa gola mes Leverkusen e Club Brugge

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet e orarit 18:45 të Ligës së Kampionëve, ku kemi disa rezultate tejet…

Ten Hag: Jam i bindur se do të ketë më shumë gola nga Ronaldo

Trajneri i Manchester United, Erik Ten Hag është shprehur i kënaqur me paraqitjen e mbrëmshme të Cristiano Ronaldos kundër Sheriff…

Ringjallet Juventusi, shënon dy gola për dy minuta – video

“Zonja e Vjetër” ka arritur të shënojë dy gola të shpejtë brenda dy minutave në stadiumin “Da Luz”.  Juventusi ka…

Milani shënon edhe dy gola kundër Dinamo Zagrebit – video

Kampioni italian ka arritur të shënojë edhe golin e tretë të ndeshjes në stadiumin “Maksimir”. AC Milan e ka thelluar…

Pjesa e parë: Pa gola mes Dritës e Ferizaj

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen tejet interesante që po zhvillohet në Superligën e Kosovës mes Dritës dhe skuadrës…

Pa gola në pjesën e parë mes United e Tottenham

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Manchester United dhe Tottenham, ku të dy skuadrat ende nuk kanë arritur…

Jemi në muajin tetor dhe Haaland ka kontribuar në 23 gola për Cityn

Sigurisht që transferimi më i mirë i kësaj merkatoje verore duhet të jetë bomberi norvegjez, Erling Haaland, i cili la…

Pjesa e parë: Pa gola mes Izraelit e Shqipërisë, Zvicra në epërsi kundër Spanjës

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet…