Alarmuese: 5 shenja që ju kërcënojnë me goditje në tru

Simptomat e goditjes në tru mund të jenë të ndryshme, dhe kjo gjendje kërcënuese për jetën shpesh prek njerëzit nga…

Shkodra goditet nga dy tërmete

Dy tërmete kanë tronditur qarkun e Shkodrës në të gdhirë të mëngjesit të sotëm. Sipas të dhënave nga qendra Europiane…

Gjini për vdekjen e dy fëmijëve: Një tragjedi e rëndë na ka goditur sot

Dy fëmijë sot kanë vdekur pasi që shtëpia u kaplua nga zjarri në fshatin Ujzi të Gjakovës. Për këtë ka…

Shkencëtarët kanë zbuluar sa ka të ngjarë që një pandemi si kjo të na godasë përsëri

Hulumtimet e reja statistikore kanë gjetur se pandemitë në shkallë të gjerë janë më të zakonshme nga sa mund të…

​Pandemia goditi rënd turizmin, bie për 70 përqind numri i turistëve të huaj

Pandemia COVID-19 ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e turizmit në Kosovë. Ani pse Kosova mbetet vend atraktiv për…

Hoxhaj godet Kurtin: Po flet për mot të mirë në Shqipëri, por në Kosovë errët nga mungesa e vaksinave dhe vdekjet e shumta

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj vizitës dhe të bërit…

Kërkohet paraburgim për burrin që goditi tetë herë me thikë ish-gruan e tij

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar paraburgim për burrin që goditi tetë herë me thikë ish-gruan e tij. Prokuroria njofton…

Goditet për vdekje një 4-vjeçar në Carallukë të Malishevës

Një 4-vjeçar ka vdekur pasi është goditur nga një veturë në fshatin Carallukë të Malishevës. Pasi u godit nga vetura,…

Dy këmbësorë goditen nga vetura në Prishtinë

Dy persona janë shkelur me veturë teksa po kalonin zebrat përballë stacionit policorë në rrugën “Luan Haradinaj”. Zëdhënësi i Policisë…

Hoxhaj: Kosova po rrezikohet nga zhbërja e shtetit

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për Kryeministër, njëherësh kryetari në detyrë, Enver Hoxhaj në takimin e Këshillit Drejtues…