​Goditet grupi kriminal, arrestohen tetë persona të dyshuar për përfshirje në krim të organizuar

Policia e Kosovës ka arrestuar tetë persona të dyshuar për përfshirje në krim të organizuar. Në një komunikatë për media…

Burrit nga India i shfaqen “qime” në gjuhë pas goditjes në tru

Një burrë në Indi rreth të 50-tave raportoi se kishte pësuar një goditje në tru dhe pas tre muajsh –…

Kroacia goditet nga një tërmet me magnitudë 4.8

Një tërmet me magnitudë 4.8 ka rënë mbrëmjen e së mërkurës në Jabuka, Splitsko-dalmatinska županija, në Kroaci. Sipas Qendrës Europiane…

Tahiri i AAK-së: Shtyrja e zgjedhjeve goditja më e madhe që i jepet demokracisë

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë…

​Gratë u goditën nga pandemia, 72 përqind prej tyre dëshirojnë të punësohen jashtë vendit

Derisa më shumë se shumica e grave në Kosovë është jashtë tregut të punës, pandemia ka goditur edhe ato që…

Vdes në QKUK 5-vjeçarja që u aksidentua dy javë më parë në Kaçanik

Këmbësorja 5-vjeçare që u godit nga një veturë pasditen e 14 qershorit në Stagovë të Kaçanikut ka vdekur sot në…

Prokuroria në Ferizaj kërkon paraburgim për shoferin që godit për vdekje dy fëmijë në Carralevë të Shtimes

Prokuroria Themelore në Ferizaj po kërkon paraburgim për shoferin që goditi për vdekje dy fëmijë në Carralevë të Shtimes. “Prokuroria…

GAP i rekomandon Qeverisë që të merr parasysh industritë që kanë pësuar rënie më të lartë

Raporti argumenton se si pandemia COVID-19 ka goditur në mënyrë jo-proporcionale industri të ndryshme të ekonomisë në Kosovë, dhe meqë…