Shënohet 24-vjetori i “Epopesë së Dukagjinit”

Sot shënohet 24-vjetori i betejës së Gllogjanit, e njohur ndryshe si “Epopeja e Dukagjinit” që u zhvillua më 24 mars…

​Prokuroria deklarohet pas arrestimit të një tjetër të dyshuari për vrasjen në Gllogjan

Mëngjesin e sotëm u konfirmuar arrestimi i një tjetër person si i dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të…

Arrestohet edhe një person për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Është arrestuar edhe një person i cili dyshohet të jetë përfshirë në vrasjen e që ndodhi më 26 nëntor në…

Rasti tragjik në Gllogjan, Mehmeti: Jemi duke i pritur disa ekspertiza nga jashtë

Gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë se…

​Mehmeti: Hetimet për vrasjen e trefishtë në Gllogjan ende nuk janë në fazën përfundimtare

Gjatë raportimit në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë se…

Hardinaj ia kthen Kurtit: 200 Hektarët i kam ri blerë në Gllogjan me ligje të Kosovës

Kryetari  i AAK-së, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur kryeministrit Albin Kurti, lidhur me privatizimin e 200 hektarëve tokë. Ai në…

Një muaj paraburgim për tre të dyshuarit për vrasjet në Gllogjan

Gjykata Themelore në Pejë – Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë për caktimin…

Vrasja në Gllogjan, Prokuroria thërret konferencë të jashtëzakonshme, dyshohet për të arrestuar

Prokuroria e Pejës ka thirr një konferencë të jashtëzakonshme për media, ku pritet të jepen detaje lidhur me arrestimin e…