Fillon takimi i Konjufcës me delegacionin austriak

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka nisur takimin me delegacionin austriak të kryesuar nga ministri për…

​Ministri i Jashtëm austriak qëndron sot në Kosovë

Një delegacion austriak i kryesuar nga ministri për Punë të Jashtme, Alexander Schallenberg, do të qëndrojë sot për vizitë të…

Konjufca në Forumin Ministror të Selanikut, kërkon heqjen e fusnotës dhe të vizave

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka marrë pjesë në Forumin e Dytë Ministror të Selanikut, që…

Konjufca: FSK të ketë bashkëpunim ndërkombëtar më të zgjeruar

Ministri i mbrojtjes në detyrë, Anton Quni, priti sot ministrin e punëve të jashtme në detyrë, Glauk Konjufca ku kanë…

Konjufca: Serbia s’është e interesuar për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj vendimit të Serbisë për hapjen e…

Konjufca: Do të kthehen edhe mbi 700 qytetarë

Ministri i Jashtëm, Galuk Konjufca deklaroi se kanë arritur që të kthejnë në Kosovë rreth 1500 qytetarë të cilët kishin…

Konjufca: Thaçi po gabon, do t’i ndjekim të gjithë hapat Kushtetues

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka thënë se mandatimi i partisë së dytë nga ana e presidentit Thaçi për…

Konjufca mbron testet e ardhura nga Serbia, thotë se ishte një kurth

Ministri në detyrë  i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, thotë se Kosova bëri mirë që i pranoi testet nga Serbia,…

Konjufca: Banda tentoi të pengojë mbledhjen e Bordit në Telekom

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka thënë mbledhja e Bordit të Përkohshëm e Telekomit të Kosovës është penguar…

Konjufca tregon pse e shkarkuan Thaçin

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka komentuar shkarkimin e drejtorit të KEK-ut, Njazi Thaçi. Ai tha se kjo nuk…