Konjufca: Do të kthehen edhe mbi 700 qytetarë

Ministri i Jashtëm, Galuk Konjufca deklaroi se kanë arritur që të kthejnë në Kosovë rreth 1500 qytetarë të cilët kishin…

Konjufca: Thaçi po gabon, do t’i ndjekim të gjithë hapat Kushtetues

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka thënë se mandatimi i partisë së dytë nga ana e presidentit Thaçi për…

Konjufca mbron testet e ardhura nga Serbia, thotë se ishte një kurth

Ministri në detyrë  i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, thotë se Kosova bëri mirë që i pranoi testet nga Serbia,…

Konjufca: Banda tentoi të pengojë mbledhjen e Bordit në Telekom

Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka thënë mbledhja e Bordit të Përkohshëm e Telekomit të Kosovës është penguar…

Konjufca tregon pse e shkarkuan Thaçin

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka komentuar shkarkimin e drejtorit të KEK-ut, Njazi Thaçi. Ai tha se kjo nuk…

Konjufca: Flamurin e Kosovës e kam mbrojtur edhe në opozitë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka thënë se flamurin shtetëror e ka mbrojtur edhe kur ka…

Kosova e Shqipëria nënshkruajnë marrëveshje të reja

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj,ka njoftuar se sot janë mbyllur tre marrëveshje shumë të…

Konjufca ia kujton Daçiqit fushatën e çnjohjeve, Ukshin Hotin e mijëra të zhdukur

Ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca është përballur Ivica Daqiq, ministër i Jashtëm në Serbi, në komunikimin në mbledhjen e Këshillit…

Konjufca kërkon mbështetjen e Gjermanisë në procesin e liberalizimit të vizave për kosovarët

Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca ka kërkuar mbështetjen e Gjermanisë në procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën.…

Konjufca telefonon homologun italian: Solidaritet me popullin mik

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Galuk Konjufca njoftoi se ka pasur një bisedë telefonike me homologun e tij italian, Luigi…