Konjufca: Synimi i Kosovës është anëtarësimi në BE e NATO

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca deklaroi sot se Kosova është e përcaktuar qartë për integrimet evropiane dhe NATO, veçanërisht në këto…

Konjufca takon Gjukanoviq

Në ditën e parë të vizitës zyrtare në Kosovë, presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviq është pritur sot në…

Gjukanoviq sot për vizitë në Kosovë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, do të arrijë sot për një vizitë zyrtare dyditore në Kosovë. Ai me…

Konjufca viziton familjen e veprimtarit Ukshin Hoti

 Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, viziton familjen e veprimtarit Ukshin Hoti.

​Konjufca për rastin e ambasadorit Berishaj: Duhet të jemi të kujdesshëm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë intervistës së tij në RTK ka folur edhe për rastin…

​Konjufca: Kur të vijë momenti do t’i vizitoj të paraburgosurit në Hagë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, në një intervistë në RTK, foli edhe për Gjykatën Speciale, e…

​Konjufca për dialogun: Nëse krijohet “Zajednica” nuk kemi më çka të mbrojmë

Për dialogun me Serbinë dhe themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumica Serbe, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës,…

Konjufca: Zhvillimet e fundit krijuan situatë të favorshme për aplikim në KiE

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca e ka quajtur lajm të mirë aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.…

Konjufca: Lufta e Xhevdet Pecit përveç sportive ishte edhe luftë për rezistencë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca ka bërë homazhe pranë trupit të pajetë të legjendës së boksit kosovarë, Xhevdet…

​Konjufca për aplikimin e Kosovës në KE: Është bërë gjithçka për sigurimin e votave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nuk ka konfirmuar aplikimin e sotëm të Kosovës në Këshillin e Evropës. Ai…