Konjufca: Kuvendi të miratojë sa më shumë ligje në funksion të interesit qytetar​

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca priti sot në takim ambasadoren e Holandës në Prishtinë Carin Lobbezoo, me të…

Glauk Konjufca takohet me ambasadorin e Hungarisë Jozsef Bencze

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca priti sot në një takim ambasadorin e Hungarisë në Prishtinë Jozsef Bencze me…

Konjufca dhe Osmani:Nuk do të rreshtim kurrë së kërkuari drejtësi

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca, së bashku me deputeten Vjosa Osmani dhe ministren Donika Gevalla, kanë bërë homazhe…

Konjufca nga Izbica: Masakrat na bëjnë më të vendosur, asnjë kompromis në themelet e shtetësisë tonë

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca në 22 vjetorin e masakrës së Izbicës, ka bërë homazhe në kompleksin memorial…

Glauk Konjufca bën homazhe tek memoriali i familjes Bogujevci dhe Duriq

U.d Presidenti i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca do të bëj homazhe tek memoriali i familjes Bogujevci dhe Duriqi.

​Konjufca: Cima do të mbahet mend për humorin e tij të veçantë në kohën më të vështirë

U.D. Presidenti i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti së bashku kanë bërë homazhe për t’i dhënë…

​Bëhen homazhe për artistin Rasim Thaçi

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës, duke filluar nga ora 09:00 do të bëhen homazhe për artistin Rasim Thaçi-Cima, i cili…

​Konjufca ngushëllon familjen Thaçi: Cima ishte ikonë e humorit tonë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, nëpërmjet një telegrami, ka ngushëlluar familjen Thaçi, për vdekjen e familjarit…

Konjufca nga Krusha: Do ta padisim Serbinë për gjenocid

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës njëherit edhe ushtruesi i detyrës së Presidentit, Glauk Konjufca, me rastin e 22…

Konjufca bën homazhe në Krushë të Madhe

U.d Presidenti i Republikës i Kosovës, Glauk Konjufca, bën homazhe në Krushë të Madhe.