Konjufca takon Kurtin e Osmanin: Mazhoranca të garantojë që mos bëjë asnjë veprim pa u konsultuar me opozitën

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca ka mbajtur një takim mes Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe pretendenten për…

Nuk kalon ndryshimi për projektligjin e zgjedhjeve në procedurë të përshpejtuar

Për shmangien e Rregullores së Kuvendit, parlamenti nuk arrit t’i siguron 2/3 e votave për shqyrtimin e projektligjit të Zgjedhjeve…

​Konjufca: Si mund të thotë LDK-ja që Ligji për Zgjedhjet është shantazh për zgjedhjen e Presidentes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit edhe ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca ka reaguar pas kundërshtimeve për ndryshimin…

Krerët institucional dhe deputetë presin në takim udhëheqësit e Shoqatave të Autizmit në Kosovë

Ushtruesi i detyrës së presidenti Glauk Konjufca, bashkë  me kryeministrin Albin Kurti, pretendenten për presidente, Vjosa Osmani, zëvendëskryeministren Emilija Rexhepi…

Konjufca: Drejtësia të ndëshkojë ata që kryen krimet në Lybeniq të Pejës

Ushtruesi i detyrës së presidentit Glauk Konjufca, ka bërë sot homazhe në 22- vjetorin e masakrës në Lybeniq të Pejës.…

Konjufca: Do t’i gjurmojmë dhe dënojmë në mungesë kriminelët serbë

Ushtruesi i detyrës së Presidentit, Glauk Konjufca ka vazhduar homazhet në Malishevë, në 22 vjetorin e masakrës së Burimit, ku…

Konjufca në Pastaselë: Serbia nuk është shkëputur nga pushteti serb i Millosheviqit

Ushtruesi i detyrës të Presidentit, Glauk Konjufca ka deklaruar sot se Serbia e udhëhequr nga Aleksandar Vuçiq nuk është shkëputur…

Konjufca-Richardson diskutojnë për prioritetet e institucioneve të reja të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca priti sot në një takim koordinatoren për zhvillim të OKB-së, Ulrika Richardson, ku…