Konjufca e Lajçak diskutojnë për ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian…

Lajçak takohet me Konjufcën

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin me Kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca. Takimi…

Krerët e shtetit nderojnë viktimat e 11 Shtatorit

Presidentja Vjosa Osmani, kryekuvendari Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe zv.ambasadori amerikan Nicholas J.Giacobbe, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur…

Konjufca akuzoi Haradinajn për korrupsion, reagon Grupi Parlamentar i AAK-së

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) kanë reaguar ndaj akuzave të kryeparalamentari Glauk Konjufca se kryetari i…

Konjufca priti në takim diplomatin belg, Julien Sassel

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim shefin e ri të Zyrës Diplomatike…

Konjufca: Ramush Tahiri do të na mungojë të gjithëve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas vdekjes së politologut Ramush Tahirit, ka shkruar se për më shumë se…

​Konjufca deputetëve të opozitës: Rrugë të mbarë, pushime të këndshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, u ka uruar ditë të mirë deputetëve të opozitës që në mes të…

Kuvendi s’miraton një sërë raportesh të institucioneve të pavarura dhe shkon në pushim veror

Ka përfunduar seanca e sotme plenare e Kuvendit të Kosovës, me këtë rast, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca e ka…

Konjufca kërkon unitet politik për zbatimin e MSA-së

Është konstituar Komisioni i përbashkët Parlamentar për Stabilizim Asociim BE-Kosovë (KPSA), konstituimi i të cilit u tha se është shtyrë…

​Fillon seanca e Kuvendit, Konjufca bën thirrje për vaksinim masiv

Seanca e sotme të Kuvendit të Kosovës ka nisur me thirrje për vaksinim masiv kundër Covid-19. Në sallën e seancave…