Cakaj: Vendoset themelimi i nismës trepalëshe Shqipëri-Kroaci-Kosovë

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në një reagim në Facebook, bëri me dije se…

Konjufca kërkon vendim pozitiv për liberalizimin e vizave

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, po merr pjesë në konferencën e nivelit të lartë lidhur me…

Konjufca i shpreh ngushëllime popullit turk për viktimat e tërmetit

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka ngushëlluar ministrin e Punëve të Jashtme…

Rasti me Xhamajkën, PDK fajëson Konjufcën

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka folur për mosnjohjen nga shteti i Xhamajkës duke thënë se e…

Shkarkimi i konsujve, njohësit: Vendim i duhur por veprimet të ndërmerren në bazë të analizave

Shkarkimi i 14 konsujve të Kosovës nga ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca po shihet si pozitive…

Mosnjohja nga Xhamajka, Konjufca: Do të ndërmarrim veprime

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca, ka reaguar pas skandalit në lidhje me mosnjohjen nga ana e Xhamajkës. Konjufca…

Konjufca shkarkon 14 konsuj

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka shkarkuar 14 konsuj që përfaqësonin vendin në disa vende. Konjufca…

Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e diasporës shqiptare  

Me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës dhe 10-vjetorin e krijimit të Konsullatës së Republikës së Kosovës…

Në Nyrnberg shënohet njëvjetori i rithemelimit të shkollës shqipe 

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, pas përfundimit të Konferencës së Sigurisë në Munih, ka udhëtuar në…

Kosova mos të aplikojë për INTERPOL sivjet, gjasat për dështim janë të mëdha

Ministri i Punëve të Jashtme Glauk Konjufca po konsideron se për Kosovën nuk është koha e përshtatshme për të aplikuar…