Konjufca priti në takim përfaqësues nga Komisioni i Venecias

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga deputeti Adnan Rrustemi dhe këshilltarët, ka pritur sot në takim…

​Konjufca: UÇK-ja është e pamenduar pa kontributin e komandantit Ilir Konushevci

Me rastin e 24-vjetorit të rënies së heronjve të kombit, Ilir Konushevci dhe Hazir Malaj, kryetari Kuvendit të Kosovës, Glauk…

​Konjufca priti në takim një delegacion të Partisë Socialdemokrate të Zvcirës

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim një delegacion të Partisë Socialdemokrate të Zvicrës. Delegacioni i Partisë Socialdemokrate…

​Konjufca nuk e sheh të arsyeshme ndërprerjen e seancës

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës kanë kërkuar që të mos vazhdojnë punimet e seancës plenare derisa nuk formohet komisioni…

Konjufca: BIK po ruan virtytet më të larta njerëzore, solidaritetin dhe bamirësinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, vizitoi Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e Fitër-Bajramit, ku uroi të gjithë…

​Konjufca në takimin me afaristët gjermanë: Duhet t’i lidhim sa më shumë interesat tona ekonomike

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se të gjithë popujt demokratik duhet të jenë sa më të…

Konjufca harron ta udhëheq seancën

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca gjatë seancës së sotme në një moment harroi t’ia jap fjalën deputetit të radhës, derisa…

Konjufca kërkon nga mazhoranca e opozita të bëjnë hapa prapa për komisionin hetimor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka kërkuar nga mazhoranca dhe opozita të bëjnë hapa prapa për të zgjidhur…

Mimoza ia dëshmon sharjet Abelardit, Albulena ia jep telefonin Glaukut

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, përdori fjalë të papërshtatshme gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës gjë që…

Konjufca për Golob: Të kemi kujdes si i referohemi atij që nesër mund të jetë kryeministër i Sllovenisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka këshilluar deputetët që të kenë kujdes si i referohen kryetarit të Partisë…