Konjufca priti në takim përfaqësueset e organizatave për të drejtat e grave

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, priti në takim përfaqësueset e organizatave vendore e ndërkombëtare, aktiviste dhe avokuese të…

Konjufca priti në takim Imzot Vincenzo Paglia

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim Imzot Vincenzo Paglia, kryetar i Akademisë Papnore të…

Vasfije Krasniqi kërkon që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol përkujtimor i gjenocidit

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëra nga viktimat që ka denoncuar publikisht dhunën seksuale, Vasfije Krasniqi – Goodman, përmes një…

Konjufca e Nikolla bëjnë homazhe pranë bustit të komandantit legjendar në Tiranë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka bërë homazhe te busti i komandantit legjendar, Adem Jashari, në Tiranë. I…

Konjufca: Sa më afër janë Shqipëria dhe Kosova, aq më lehtë mbrohen aspiratat kombëtare

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se orientimi gjeostrategjik i kombit shqiptarë është Bashkimi Evropian, NATO dhe…

Cermonia e pritjes së deputetëve të Kosovës në Kuvendin e Shqipërisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur në takim nga homologia e tij nga Shqipëria, Lindita Nikolla. Para…

Xhaçka premton mbështetje për integrimin euro-atlantik të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ministren për Evropë dhe Punë të Jashtme…

Mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë më 27 nëntor

Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë, të dielën, më 27 nëntor 2022, në orën 10:00, në Kuvendin e Republikës…

Piktura të dërguara nga Haga, ekspozohen mbi 110 punime të Rexhep Selimit

“Në garë me botën gri”, titullohet ekspozita shumëngjyrëshe e ish-luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në kthimin e tyre nga…

Konjufca: Izolimi i ish-krerëve të UÇK-së pa filluar gjykimi, diçka nuk është në rregull

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka…