Gjyqtari i finales së Ligës së Kampionëve mund të ndryshojë

UEFA po e konsideron ndryshimin e gjyqtarit Szymon Marciniak për finalen e Ligës së Kampionëve. Marciniak u emërua për të…

Reagon gjyqtari që goditi Robertsonin me bërryl

Ndihmës referi që po hetohet për incidentin kur ai goditi me bërryl në fyt yllin e Liverpoolit, Andrew Robertson, ka…

Giresse fajëson gjyqtarin: Mori disa vendime jo të duhura

Kombëtarja e Kosovës regjistroi sot barazimin e dytë me radhë në kuadër të ciklit kualifikues drejt Kampionatit Evropian Euro 2024.…

Caktohet gjyqtari i ndeshjes mes Izraelit dhe Kosovës

Gjyqtari skocez, Willy Colom do të ndajë drejtësinë në ndeshjen mes Izraelit dhe Kosovës, e cila zhvillohet këtë të shtune…

Gjyqtari sinjalizoi për fundin e pjesës së parë, çart Ronaldon (VIDEO)

Cristiano Ronaldo u nervozua me gjyqtarin e ndeshjes mes Al Nassrit dhe Abha Club, e vlefshme kjo për Kupën e…

Rrahu bashkëshorten, paraburgim ndaj të pandehurit në Kaçanik

Gjykata Themelore në Ferizaj ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 20 ditësh një personi në Kaçanik, pasi…