Policia në Mitrovicë ka ndaluar dy persona të kërkuar

Në dy lokacione të ndryshme policia në Mitrovicë ka realizuar dy  urdhëresa me ç’rast personat e dyshuar S.U., 47 vjeçar…

Gjilan: Arrestohet i kërkuari me urdhëresë të Gjykatës në Gjilan

Policia ka arrestuar të dyshuarin V.L, 25 vjeçar. Ai ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata…

Nuk respekton urdhrin mbrojtës nga gjykata, sulmon sërish ish bashkëshorten

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të moszbatimit të urdhrit mbrojtës nga Gjykata, në Suharekë. Të dielën një…

Rrahu gruan edhe pse kishte urdhër mbrojtje nga gjykata

Një grua ka njoftuar poicinë në Podujevë se një burrë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj, edhe pse…

Ndalohen shtatë persona të dyshuar lidhur me aksionin “Brezovica”

Prokuroria Themelore e Ferizajt dhe policia kanë zhvilluar aksionin “Brezovica ” i cili ishte shtrirë në disa lokacione në kryeqytet…

​Protestohet në Mitrovicë për vdekjen e Betina Ymerit, nëna: Çdo rast dhune të hetohet deri në fund

Familjarë, miq, përfaqësues të shoqërisë civile, si dhe qytetarë të tjerë, kanë protestuar sot para Gjykatës Themelore në Mitrovicë për…

Një muaj paraburgim për një të dyshuar për rastin “Brezovica”

Gjykata Themelore në Ferizaj  ka vendosur për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit A.SH., i dyshuar për shkak…

Dënim unik prej 24 vitesh burgim dhe 500 euro gjobë ndaj të akuzuarit për vrasjen e gruas në Llaushë të Skenderajt

Mitrovicë- Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Skender Qerimajt, duke e dënuar me dënim unik prej 24…

Dënohen 11 të akuzuarit nga Gjykata Themelore e Prishtinës

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve I.J, A.I, F.I, B.U, N.J, XH.J, M.J, N.B, B.M, J.M…

Arrestohet një person i kërkuar në Shtime

Sot rreth orës 10:30 në rrugën “Tahir Sinani” në Shtime policia ka arrestuar një person të kërkuar i moshës 35…