Republika “Srpska” i gëzohet shkuarjes së Thaçit në Hagë

Shkuarja e presidentit të Kosovës, Hashin Thaçi në Hagë në përgjigje të ftesës së prokurorit special duket se ka gëzuar…

Ish-ushtaret e UÇK-së: Specialja dhe qarqe të caktuara po tentojnë njollosjen e luftës çlirimtare

Propozim-aktakuzën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi, e kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ish-ushtaret…

Thaçi për intervistim në Hagë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e…

Mustafa: Gjykata Speciale është produkt i fushatës anti-UÇK, por e vërteta po vjen

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa ka deklaruar se Gjykata Speciale duhet t’mbyllë gjithë ato të pa vërtetat…

​Akademiku britanik: Të ndërpritet dialogu me Serbinë dhe BE-në, nëse konfirmohet aktakuza kundër Thaçit dhe Veselit

Akademiku i Britanisë së Madhe, profesori në Universitetin e Oxfordit dhe autori i librit për UÇK-në, James Pettifer, ka reaguar…

Edhe një ish ushtar i UÇK-së ftohet nga Specialja

Edhe një ish ushtar i UCK-së është ftuar nga Gjykata Speciale. Kryetari i OVL UCK-së, Hysni Gucati përmes një statusi…

“Thaçi e Veseli, dy personat më të vendosur të UÇK-së, Gjykata Speciale nuk duhet të ekzistojë”

Ish-luftëtarët e UÇK-së, po vazhdojnë të mbrojnë presidentin Hashim Thaçin, kreun e PDK-së, Kadri Veselin, si dhe nëntë personat e…

Familjarët e heronjve propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit, e quajnë tendencë për njollosje të UÇK-së

Propozim-aktakuzën e ngritur nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe nëntë personave të tjerë,…

Familjarët e dëshmorëve të Drenocit e quajnë politike propozim-aktakuzën  ndaj Thaçit e Veselit

21 vjet më parë, nga 28 qershori  e deri më 30 qershor 1999, në Drenoc të Klinës ka ndodhur dyluftimi…

​PSD kërkon shfuqizimin e Gjykatës Speciale

Partia Socialdemokrate konsideron se Gjykata Speciale tashmë ka dëmtuar rëndë Kosovën. Sipas PSD-së, kjo gjykatë e ka devijuar dhe po…