Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Klinaku: Nasim Haradinajt i konfirmohet aktakuza më 11 dhjetor

Ushtruesi i detyrës së OVK UÇK, Faton Klinaku ka bërë të ditur se Nasim Haradinajt do t’i konfirmohet aktakuza nga…

Mbyllet seanca dëgjimore e Kushtetueses për qeverinë Hoti, vendimi pritet në ditët në vijim

Pas rreth 5 orëve diskutimi ka përfunduar seanca dëgjimore e Gjykatës Kushtetuese për kushtetutshmërinë e zgjedhjes së qeverisë Hoti. Kryetarja…

Vetëvendosje iu kërkon gjyqtarëve të Kushtetueses të konstatojnë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Seanca dëgjimore, e Gjykatës Kushtetuese për kushtetutshmërinë e zgjedhjes së qeverisë Hoti, po shkon drejt fundit, ku gjyqtarët e kushtetueses…

Qeveria dhe LVV me qëndrime të kundërta në pyetjet e Rama-Hajrizit për cenimin e sigurisë juridike

Po vazhdon seanca dëgjimore e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me kushtetutshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë Hoti. Për të sqaruar më…

Përplasje mes LVV-së dhe Qeverisë në seancën dëgjimore të kushtetueses

Po vazhdon me argumente dhe kundër argumente seanca dëgjimore e Gjykatës Kushtetuese lidhur me kushtetutshmërinë e zgjedhjes së qeverisë Hoti.…

Vetëvendosja para kushtetueses kërkon që vota e Arifit dhe zgjedhja e qeverisë Hoti të shpallen të pavlefshme

Lëvizja Vetëvendosje i ka kërkuar gjyqtareve të Gjykatës Kushtetuese  të shpallin të pavlefshme votën e deputetit Etem Arifi në zgjedhjen…

Fillon seanca dëgjimore e Gjykatës Kushtetuese për kushtetutshmërinë e Qeverisë Hoti

Ka filluar seanca dëgjimore e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me vlerësimin e kushtetutshmërisë së zgjedhjes së Qeverisë Hoti. Aty organi…

Kërkesa për kompensimin e dëmeve të luftës sërish në Kushtetuese

Për herë të tetë me radhë, organizata joqeveritare, “Ngritja e Zërit” ka dorëzuar dosjet në Gjykatën Kushtetuese rreth vlerësimit te…

Për të tetën herë në Kushtetuese dorëzohen dosjet për kompensimin e dëmeve të luftës

Për të tetën herë Organizata Joqeveritare “Ngritja e Zërit” ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese dosjet rreth vlerësimit të kushtetutshmërisë se…

Klinaku: Speciales i ka skaduar mandati, do ta dërgojmë në Kushtetuese

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL UÇK, Faton Klinaku edhe njëherë ka pohuar se nuk e njohin Gjykatën Speciale,…
error: