Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Limaj: Vendimi i Kushtetueses për rrëzimin e qeverisë ka qenë i papritur

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se për të aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese…

Baraliu: Vendimi i Kushtetueses i papritur, por i mirëseardhur

Njohësi i rrethanave kushtetuese Mazllum Baraliu thotë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për shpallje të pavlefshme të votës së deputetit…

Berisha e quan të çuditshëm vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Kryetar i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha thotë se partia që ai përfaqëson do të garojë e vetme në zgjedhjet e jashtëzakonshme…

Hoti pranon vendimin e Kushtetueses: Të votohet buxheti para shpërbërjes së Kuvendit

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Avullah Hoti tha se e pranon dhe do ta respektojë vendimin e saj. “Jeni në…

Qytetarët japin mendimin e tyre rreth vendimit të Kushtetueses

Qytetarët po e vlerësojnë si të drejtë vendimin e Gjykatës Kushtetuese që shpalli si të pavlefshme votën e deputetit Etem…

Haradinaj: Vendimi i Kushtetueses i çuditshëm, do të jemi në takim te Osmani

Anëtari i kryesisë së AAK-së, Daut Haradinaj e ka quajtur të çuditshëm vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pavlefshmërinë e Qeverisë…

SHBA fton partitë dhe institucionet të respektojnë vendimin e Kushtetueses

Shtetet e Bashkuara i kanë bërë thirrje të gjitha partive politike dhe institucioneve në Kosovë që të respektojnë vendimet e…

Osmani do t’i ftojë partitë politike për konsultim rreth datës së zgjedhjeve

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, pritet qw sot t’ ftojë partitë politike për konsultim rreth datës së…

Gjykata Kushtetuese ndërpret shqyrtimin e lëndës për Thaçin që ishte iniciuar nga VV

Dorëheqja nga posti i presidentit ka qenë arsyeja që Gjykata Kushtetuese ka vendosur të ndërpresë procesin ndaj ish-presidentit Hashim Thaçi…

Kushtetuesja tregon kur pritet të merret vendimi për kushtetushmërinë e Qeverisë Hoti

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese do të mblidhen ditët në vijim për të nxjerrë aktgjykimin, lidhur me vlefshmërinë e votës së…
error: