S’ka efikasitet në Gjykatën e Apelit pa rritur numrin e gjyqtarëve

Kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, në një konferencë për media ka prezantuar punën  gjashtëmujore të këtij të viti,…

​Apeli ia anulon dënimin me burgim të përjetshëm burrit që vrau gruan me shufër metalike në Kamenicë

Gjykata e Apelit ia ka anuluar dënimin me burg të përjetshëm Nuhi Mavroqanit që vrau gruan me shufër metalike  më…

Drita Rexhaj zgjidhet anëtare e KGjK-së nga radhët e Gjykatës së Apelit

Në organizimin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, (KGjK) e në ambientet e Gjykatës së Apelit, gjyqtarët e kësaj gjykate kanë…

​Apeli lë në fuqi masën e paraburgimit për drejtorin e KPK-së

Gjykata e Apelit i ka refuzuar ankesën Drejtorit të Sekretariatit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK) Lavdim Krasniqi dhe zyrtares…

​Vrasja e Kujtim Veselit, sot shqyrtohet ankesa e familjes që kërkon rritjen e dënimit për autorin

Në Gjykatën e Apelit sot duke filluar nga ora 10:15 do të mbahet seanca për shqyrtimin e ankesës për rritjen…

Pjetër Ndrecajt i ashpërsohet dënimi me burgim

Gjykata e Apelit e Kosovës ia ka ashpërsuar dënimin me burgim të akuzuarit Pjetër Ndrecaj për vrasjen e bashkëshortes dhe…

Apeli merr vendim për rastin e Shukri Bujës

Gjykata e Apelit të mërkurën ka marrë vendim për rastin e ish-kryetarit të Lipjani, Shukri Bujës, i cili në shtatorin…

Ashpërsohen dënimet për dy personat të akuzuar për sulm ndaj zyrtarëve policorë

Gjykata e Apelit ka ashpërsuar dënimet me burgim për dy persona të akuzuar për sulm ndaj zyrtarëve policorë. Nëpërmjet një…

Kryetari i Apelit flet për mungesën e gjyqtarëve, kritikon Këshillin Gjyqësor të Kosovës

Kryetar i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala ka kritikuar Këshillin Gjyqësor të Kosovës rreth mungesës së gjyqtarëve. Sipas tij, gjatë…
error: