Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm, kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar një video-incizim në të cilën vërehet, se si në magjistralen Prishtinë…

Lista serbe: Edhe kur skadon afati mund të zgjasim validetetin e targave KM

Lista serbe ka reaguar sot pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi për targat, duke thënë se të gjithë pronarët e automjeteve…

Kurti e pranon kërkesën e ShBA-së për ta shtyrë masën e gjobave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes rrjetit social Twitter, ka pranuar një kompromis për shtyerje të afatit të gjobve për…

Nesër në mëngjes nis shqiptimi i gjobave për qytetarët me targa ilegale

Policia e Kosovës ka konfirmuar për KosovaPress se nesër më 22 nëntor, përkatësisht gjatë ndërrimit të paradites, do të nis…

Vazhdojnë gjobat për KB Pejën

Komisioni i Garave të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka vendosur që ta gjobisë përsëri KB Pejën. Lideri dhe…

Gjobë shoferit në Ferizaj për tejkalim të shpejtësisë

Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, sot në ora 02:00 të mëngjesit ka ndaluar shoferin i cili me automjetin…