Kusari: Bisedimet që po zhvillohen në Bruksel nuk janë të lehta

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes (LVV), Mimoza Kusari-Lila, në 11 vjetorin e vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë…

​Haradinaj: GJND legjitimoi përpjekjet tona historike

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, duke kujtuar 11-vjetorin e vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë që i dha të drejtë…

Osmani: Pavarësia e Kosovës realitet i pakthyeshëm

Presidentja, Vjosa Osmani thotë se është koha që vendet që nuk e kanë njohur ende Kosovën ta pranojnë këtë realitet…

Basha kujton vendimin e GJND-së: Koha për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Në 10 vjetorin e vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për njohjen si të ligjshme të shpalljes së Pavarësisë së…

Haradinaj: Po angazhohemi që 17 Shkurti dhe vendimi i GJND-së të mos tjetërsohen me asnjë çmim

Sot është mbushur një dekadë prejse Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë i ka dhënë vulë të drejtës së Kosovës për shpalljen…

Limaj: GJND legjitimoi pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se një dekadë më parë Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë e legjitimoi pavarësinë…

Thaçi: Vazhdojmë t’i besojmë drejtësisë ndërkombëtare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi se populli i Kosovës gjithnjë i ka besuar drejtësisë ndërkombëtare, përkundër që ende nuk…

Hoxhaj: 10 vite më parë, u legjitimua vullneti i popullit për pavarësi

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka kujtuar 10-vjetorin e dhënies së mendimit këshillues të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, për legjitimitetin…

​10-vjet nga vendimi i GJND, Osmani: Nder që përfaqësova Kosovën

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kujtoi 10-vjetorin e shpalljes së vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë e cila…
error: