Policia tregon nëse ka të arrestuar për incidentin në ndeshjen Gjilani-Ballkani

Xhiro e 27-të e Superligës së Kosovës në futboll u mbulua nga një hije e zezë që erdhi nga superderbi…

​Lajmi për incidentin në ndeshjen Gjilani-Ballkani kalon kufijtë, shkruajnë edhe mediat kroate

Incidenti i tmerrshëm i ndodhur në ndeshjen derbi të javës së 27-të në Superligën e Kosovës ku tifozët e Gjilanit…

KF Gjilani: Incidenti erdhi si rrjedhojë e reagimit të dobët nga Policia e Kosovës

Përmes një komunikate zyrtare të lëshuar në faqen zyrtare, klubi i futbollit Gjilani ka dënuar ashpër rastin e dhunës që…

FFK: Ndaj Stivi Frashërit u bë një sulm qyqar dhe huligan

Federata e Futbollit të Kosovës e ka quajtur qyqar dhe huligan sulmin që u bë ndaj portierit të Ballkanit Stivi…

​“Skifterat” e Gjilanit reagojnë ashpër pas sulmit ndaj Stivi Frashërit

Grupi i tifozëve të skuadrës së Gjilanit, përkatësisht kryesia e tyre kanë reaguar ashpër pas sulmit të bërë nga disa…

Vjen vendimi zyrtar për ndeshjen e ndërprerë ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit

Edhe zyrtarisht tashmë është ndërprerë ndeshje ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës.…

Dramë në fund të ndeshjes Ballkani-Gjilani, tifozët hyjnë në fushë, ndërpritet ndeshja

Është ndërprerë ndeshja derbit ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit edhe pse po zhvilloheshin minutat e fundit të saj. Ballkani ishte në…

Gjilani-Ballkani, përfundon me këtë rezultat pjesa e parë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ndeshjes derbi ndërmjet Gjilanit dhe Ballkani që po zhvillohet në stadiumin e qytetit…

Ndryshim i shpejtë i rezultatit në derbin Gjilani-Ballkani

Ka ndryshuar shumë më shpejtë se sa mund të ishte pritur rezultati në ndeshjen derbit ndërmjet Gjilanit dhe Ballkani. Jan…

Formacionet zyrtare të derbit Gjilani-Ballkani

Ballafaqimi ndërmjet Ballkani dhe Gjilanit do të jetë kryendeshja e xhiros së 27-të në Superligën e Kosovës Skuadra e trajneri…