Zyrtare, Gjilani shkarkon Ismet Munishin

Klubi i Futbollit nga Superliga e Kosovës Gjilani ka njoftuar zyrtarisht se ka ndërprerë bashkëpunimin e trajnerin Ismet Munishi Në…

Dukagjini e befason Gjilanin

Skuadra e Dukagjinit ka marrë tre pikë jashtëzakonisht të rëndësishme në luftën për mbijetesë pasi e ka mposhtur skuadrën e…

Gjilani e mposht Feronikelin, fitojnë edhe Malisheva e Dukagjini

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas plot 90’…

Ballkani vazhdon drejt titullit me fitore, Gjilani e shkatërron Drenicën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të programit të Superligës së Kosovës, ku nuk kemi pasur befasi sa i përket…

Gjilani pa “Skifterat” kërkon fitore kundër Drenicës, ja formacioni zyrtar

Skuadra e Gjilanit i rikthehet sot aksionit, ku do të zhvillojë ndeshje si vendase pa praninë e tifozëve kundër skuadrës…

​Gjilani dënohet edhe nga Komisioni Disiplinor i FFK-së

Pasi Komisioni i Garave vendosi që ndeshje e ndërprerë ndërmjet Gjilanit dhe Ballkani në minutat shtesë për shkak të dhunës…

Gjilani nuk pajtohet me vendimin e Komisionit të Garave, paralajmëron ankesë

Skuadra e Gjilanit nuk është pajtuar me vendimin e Komisionit të Garave brenda Federatës së Futbollit të Kosovës që sot…

Ja pse Ballkanit iu dhanë tri pikë në tavolinë nga ndeshja me Gjilanin

Komisioni i Garave brenda Federatës së Futbollit të Kosovës ka marrë vendim që ndeshja e ndërprerë ndërmjet Gjilanit dhe Ballkani,…

Sulmuan portierin e Ballkanit, vendoset masa e paraburgimit për dy tifozët e Gjilanit

Gjykata Themelore në Gjilan e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej…

​FFK: Të merren masa të menjëhershme ndaj personave të dhunshëm

Federata e Futbollit e Kosovës e ka dënuar ashpër dhunën e ushtruar ndaj portierit të Ballkanit, Stivi Frashëri në fundin…