Superliga e Kosovës, ndeshja më interesante ajo mes Gjilanit e Ballkanit

Xhiro e nëntë e Superligës së Kosovës do të vazhdojë sot, ku në program do të kemi tre ndeshje tejet…

Gjilani e fiton derbin lokal ndaj Dritës

Derbi lokal i javës së gjashtë të Superligës së Kosovës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit i ka takuar skuadrës së trajnerit…

​Formacionet zyrtare të derbit lokal, Drita-Gjilani

Janë publikuar tashmë formacionet zyrtare të derbit të shumëpritur në Superligën e Kosovës, atë ndërmjet Dritës dhe Gjilanit. Derbi i…

Pak para derbit me Gjilanin, Drita lëshon një njoftim të rëndësishëm

Sot në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës do të zhvillohet edhe derbi i anamoravës ndërmjet Dritës…

​Spektakël i garantuar sot në Superligën e Kosovës, zhvillohen dy superderbi

Xhiroja e gjashtë e Superligës së Kosovës filloi ditën e djeshme me dy ndeshje që përfunduan me barazime. Ulpiana dhe…

​Ndryshon stadiumi ku do të luhet derbi Drita-Gjilani

Kryendeshja e javës së gjashtë në Superligë mes Dritës dhe Gjilanit do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.…

​Superliga, Llapi pëson humbje nga Feronikeli, Gjlani barazon me Dukagjinin

Është kompletuar me dy ndeshjet e ditës së sotme xhiroja e tretë e Superligës së Kosovës në futboll. Gjilani ka…

​Prishtina me më së shumti raste aktive me COVID

Kosova po kalon në një situatë të rëndë me pandeminë COVID-19, me variantin Delta që po mbizotëron dhe po bëhet…

Prishtina-Ballkani, derbi i takon mysafirëve, Gjilani merr tri pikë të plota

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e sotme të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani e ka…

​Pjesa e parë, rezultatet nga ndeshjet Prishtina-Ballkani dhe Feronikeli-Gjilani

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Superligës së Kosovës. Në Drenas po ballafaqohen Feronikeli me Gjilanin dhe…