​Nesër në Gjilan hapet manifestimi kulturor kombëtar “Flaka e Janarit 2022”

Nesër në Gjilan hapet manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2022”, që organizohet prej 31 vitesh, në nderim të heronjve dhe…

Sot mbahet seanca e Kuvendit Komunal të Gjilanit për të zgjedhur kryesuesin

Asamblistët e Kuvendit Komunal të Gjilanit do të mblidhen sot për të votuar kryesuesin. Mbledhja pritet të fillojë në ora…

​Prishtina me numrin më të lartë të rasteve aktive me COVID

Prishtina vazhdon të ketë numrin më të lartë të rasteve aktive me koronavirus, gjithsej 59, ndërkohë që në nivel vendi…

Kryetari Hyseni takon krerët e Dritës dhe Gjilanit: Projekti për ndërtimin e stadiumit të përfundojë sa më shpejtë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka pritur në takim përfaqësuesit e klubeve të futbollit, FC Drita dhe Sc…

Gjilani është kampioni vjeshtor i Superligës së Kosovës, mposht Ballkanin

Ka përfunduar derbi mes skuadrës së Ballkanit dhe asaj të Gjilanit, ku pas 90’ minutave lojë të zhvilluara skuadra mysafire…

Ja rezultati i pjesës së parë mes Ballkanit dhe Gjilanit

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Suva Reka” mes skuadrës së Ballkanit dhe Gjilanit. Pas 45’ minutave të zhvilluara,…

Fillon derbi mes Ballkanit dhe Gjilanit

Ka filluar derbi i xhiros së 18 në Superligën e Kosovës mes Ballkanit dhe Gjilanit. Të dy skuadrat i ndajnë…

Hyseni: Rotacioni ishte i pashmangshëm për të sjellë frymën e re për banorët e Gjilanit

Alban Hyseni është betuar sot si kryetar i Komunës së Gjilanit, nga ku tha se për katër vitet e ardhshme…

Betohet sot kryetari i ri i Gjilanit, Alban Hyseni

Sot do të bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të Komunës së Gjilanit. Lutfi Haziri do t’ia dorëzoj mandatin e…

Ballkani dhe Gjilani vazhdojnë garën drejt titullit me fitore

Kanë përfunduar dy ndeshje e programit të sotëm në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate interesante. Pas 90’ minutave…
error: