Apeli i për Zhegrën dhe Vrapçiqin: Qëndroni në vetizolim

Është mbajtur të hënën takimi i radhës i Komisionit për emergjenca të Komunës së Gjilanit, i cili po punon në…

Gjilanasve u kërkohet të aplikojnë online për dokumente të gjendjes civile

Drejtoria e Administratës së Përgjithshme e Komunës së Gjilanit, ka njoftuar qytetarët se për shkak të situatës së krijuar nga…

Gjilani zbaton plan-veprimin për parandalimin e koronavirusit

Komuna e Gjilanit është prapa vendimit të Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë për vazhdimin e mësimit dhe respekton vendimin…

LDK në Gjilan shënon 30-vjetorin e themelimit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan sot shënon 30-vjetorin e themelimit. “Falënderim deri në gjunjëzim brezave tanë që…

Haziri ngushëllon familjen Masurica

Me rastin e ndarjes nga jeta të zejtarit të njohur gjilanas, Lulzim Masurica, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri i ka…

​Haziri: Familja Jashari ndezi rrezet e shpresës për liri

Me ndezjen e flakadanit të zjarreve në Kodrën e Dëshmorëve në Gjilan, nën pjesëmarrjen e gjerë të institucioneve lokale të…

Forumi i Gruas së LDK-së në Gjilan dhuron gjak

Forumi Gruas i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, në kuadër të aktiviteteve të saj për 30-vjetorin e themelimit, ka…

Aktakuzë për vrasje të rëndë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit V.H., i cili gjendet nën…

Në Gjilan nis projekti “Fëmijët shpëtojnë jetë”

Në Gjilan është nënshkruar marrëveshja për implementimin e projektit “Fëmijët shpëtojnë jetë”. Nënshkrimin e marrëveshjes e ka bërë sot nënkryetari…

Qalaj: Dyshohet se Valdete Bllaca pasi kishte vrarë familjarët, ka dalë në një lokal në Gjilan

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se ndjen keqardhje për rastin tragjik që ka ndodhur…
error: