Tre të arrestuar për vjedhje në Gjilan

Tre persona janë arrestuar dje në Gjilan, pasi dyshoheshin për vjedhje. Sipas Policisë, atyre iu janë gjetur dhe sekuestruar: një…

Sonte nis Festivali i Dramës Kombëtare “Talia e Flakës 2022”

Edhe sivjet, në kuadër të manifestimit “Flaka e Janarit” do të mbahet Festivali i dramës origjinale shqipe “Talia 2022”, në…

Nesër nis Festivali i Dramës Kombëtare “Talia e Flakës 2022”

Edhe sivjet, në kuadër të manifestimit “Flaka e Janarit” do të mbahet Festivali i dramës origjinale shqipe “Talia 2022”, në Gjilan,…

​Arrestohet edhe një i dyshuar për vrasjen e 50-vjeçarit në Gjilan

Është arrestuar edhe një person lidhur me vrasjen e 50-vjeçarit. R.V që kishte ndodhur më 12 shtator të vitit të…

16 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Sot shënohet 16-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ndërroi jetë më 21 janar të vitit 2006,…

Në Muzeun Etnologjik të Gjilanit hapet “Dhoma e Kadriut, Jusufit, Bardhoshit, Rexhepit e Nuhiut”

Manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2022” ka vazhduar sot me një ekspozitë memoaresh dhe kujtimesh, e titulluar “Dhoma e Kadriut,…

​PDK kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën: Frymëzuan breza për lirinë e Kosovës

Partia Demokratike e Kosovës, në 38-vjetorin e rënies së Rexhep Malës e Nuhi Berishës kujtoi veprën e të dy dëshmorëve…

​Kurti vizitoi familjet e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës

Në 38- vjetorin e rënies, kryeministri Albin Kurti ka vizituar familjet e dëshmorëve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, në Gjilan.…

Ndalohen dy shtetas të Maqedonisë, kaluan ilegalisht kufirin

Njësiti policor gjatë vëzhgimit në teren kishte vërejtur duke kaluar këmbë jashtë vendkalimit kufitar nga territori i Maqedonisë së Veriut…

Rashiti tregon cilat drejtori i takojnë PDK-së në Gjilan

Tashmë Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për koalicion qeverisë në Gjilan. Pozita e nënkryetarit të komunës…