Gjilani ndihmon edhe Parteshin me mjete mbrojtëse dhe higjienike

Komuna e Gjilanit sot ka ndihmuar Komunën e Parteshit me mjete mbrojtëse dhe higjienike, me qëllim të parandalimit të përhapjes…

Zyrtare: Dy fshatra të Gjilanit vendosen në karantinë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë vendim për izolimin e fshatrave Zhegër dhe Vrapçiq, pas konfirmimit të…

Qendra korrektuese e Gjilanit ndërmerr të gjitha masat për parandalim të koronavirusit

Në Burgun e Gjilanit janë marrë të gjitha masat për parandalimin e koronavirusit Covid-19, janë duke u zbatuar të gjitha…

Gjilani vazhdon me dezinfektimin për të parandaluar koronavirusin

Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli, ka vizituar sot Qendrën Regjionale të Shëndetit Publik, ku është konstatuar se nuk ka raste…

Apeli i për Zhegrën dhe Vrapçiqin: Qëndroni në vetizolim

Është mbajtur të hënën takimi i radhës i Komisionit për emergjenca të Komunës së Gjilanit, i cili po punon në…

Gjilanasve u kërkohet të aplikojnë online për dokumente të gjendjes civile

Drejtoria e Administratës së Përgjithshme e Komunës së Gjilanit, ka njoftuar qytetarët se për shkak të situatës së krijuar nga…

Gjilani zbaton plan-veprimin për parandalimin e koronavirusit

Komuna e Gjilanit është prapa vendimit të Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë për vazhdimin e mësimit dhe respekton vendimin…

LDK në Gjilan shënon 30-vjetorin e themelimit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan sot shënon 30-vjetorin e themelimit. “Falënderim deri në gjunjëzim brezave tanë që…

Haziri ngushëllon familjen Masurica

Me rastin e ndarjes nga jeta të zejtarit të njohur gjilanas, Lulzim Masurica, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri i ka…

​Haziri: Familja Jashari ndezi rrezet e shpresës për liri

Me ndezjen e flakadanit të zjarreve në Kodrën e Dëshmorëve në Gjilan, nën pjesëmarrjen e gjerë të institucioneve lokale të…