Haziri publikon pakon me masat e reja kundër Covid-19  

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit që ka mbajtur në Shtabin për menaxhimin dhe parandalimin e virusit…

Tri raste të reja me COVID-19 në Gjilan, Haziri apelon kujdes për Ditën e Çlirimit

Komuna e Gjilanit gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar edhe tri raste të reja me koronavirus. Kryetari Lufti Haziri…

Shpërblehen më të dalluarit në kulturë, rini, sport, art muzikor, art letrar dhe art vizuel

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka ndarë sot mirënjohje për më të dalluarit në kulturë, rini, sport, art…

Në Gjilan shpërndahen 16 tonë koncentrat për gjedhe

Organizata për Zhvillim Rural “Mëshqerra” me seli në Prishtinë ka mbështetur sot përfituesit e projektit të lopëve qumështore të racës…

Haziri: Koordinimi i kryetarëve të regjionit të lindjes ka bërë që të parandalohet përhapja e COVID-19  

Kryetarët e Regjionit të Lindjes, janë takuar sot në Gjilan për të diskutuar masat dhe koordinimin e plotë për parandalimin…

Gjilan, 14 persona në vetizolim pa simptoma

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka bërë të ditur se lista e kontaktit nga personi i mbrëmshëm me…

Kërkohet arrest shtëpiak ndaj një personi të dyshuar për fajde

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata kompetente në Gjilan, caktimin e masës së…

Ngrihet aktakuzë ndaj personit që pretendonte se kishte ilaçin kundër koronavirusit

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit K.A., për shkak të veprës penale ‘’Prodhimi dhe…

Gjilan, 32 persona në vetizolim për shkak të koronavirusit

Komuna e Gjilanit tash e sa ditë nuk ka asnjë rast të ri të prekur me COVID-19. Kryetari Lutfi Haziri…

Gjilan, 32 qytetarë në vetizolim

Komuna e Gjilanit nuk ka asnjë rast të ri me koronavirus, nga gjithsej 80 testet e fundit. Kryetari Lufti Haziri…
error: