Arrestohet një person në Gjilan për shpërndarje të substancave narkotike

Policia e Kosovës njofton se është ndaluar personi i dyshuar Sh.K. në Gjilan, ku të njëjtit në xhep i janë…

Anesa Shabani, gjilanasja merr çmimin për piano në Poloni

Fëmijët e talentuar kanë të zhvilluar në një nivel të lartë aftësitë e tyre natyrore. Fëmijët mund të jenë të…

Bashkëpunuan me partinë në pushtet, PDK përjashtoi tre anëtarë në Gjilan

Partia Demokratike e Kosovës përjashtoi tre anëtarë të degës në Gjilan pasi të njëjtit nuk respektuan vendimin e Këshillit Drejtues…

Lajmërohen “Skifterat” e Gjilanit: Qetë, këtu jemi!

Pas lajmit ekskluziv të dhënë nga KosovaPress se klubi i futbollit Gjilani së shpejto do të bëhet me pronarë të…

Policia arrestoi një person të kërkuar me urdhëresë gjyqësore

Policia Rajonale e Gjilanit ka arrestuar një person i cili po kërkohej me urdhëresë gjyqësore pasi kishte kryer veprën penale…

Aksidentohen katër vetura në Gjilan, lëndohen 14 persona

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë (e martë) në rrugën Prishtinë-Gjilan, ku të lënduar mbetën 14 persona. Në raportin 24-orësh…

Gjilan, humb jetën gruaja që ra në bunar

Një grua ka vdekur të mërkurën në Gjilan, pasi ka rënë në bunar. “Ankuesi mashkull kosovar  ka njoftuar se gruaja…

Vdiq një 22 vjeçar në Gjilan, dyshohet se ra nga dritarja e banesës

Ka vdekur një 22 vjeçar në rrugën “Abdulla Presheva” në Gjilan, dhe sipas Policisë së Kosovës dyshohet se i njëjti…

Reagimi i Aliut për shtyllat e ndriçimit në autostradën e Gjilanit të ardhura nga Serbia

Ministri i Mjedisit, Planikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se nuk ka qenë në dijeni se shtyllat e…

​Kurti: Autostrada Prishtinë-Gjilan po bëhet

Kryeministri Albin Kurti deklaroi se autostrada Prishtinë-Gjilan po bëhet. Shefi i ekzekutivit bashkë me kryetarin e Gjilanit, Alban Hyseni dhe…