​Gjermania po zgjeron mbledhjen e tarifave në autostradat dhe rrugët kryesore

Të premten, ligjvënësit gjermanë miratuan tarifat për kamionët më të vegjël dhe futjen e një takse të re për kamionët…

Gjermania: I takon Izraelit kur të ketë një armëpushim

Gjermania theksoi të mërkurën se i takon Izraelit të vendosë se kur do të ketë një armëpushim në Gaza pas…

Karriera e Neuer te Gjermania si duket ka përfunduar

Manuel Neuer nuk do të rikthehet te Kombëtarja e Gjermanisë si kapiten, kur ai të rikuperohet nga lëndimi. 37 vjeçari…

Gjermanët vendosin masa për uljen e numrit të refugjatëve: Do të shkurtohen përfitimet sociale

Përpara një takimi me kancelarin Olaf Scholz mbi temën e migrimit të premten në mbrëmje, përfaqësuesit e landeve federale ranë…

Kissinger: Ky mund të jetë qëllimi i vërtetë i Hamasit, Gjermania bëri një gabim të madh

Sulmi i Hamasit ndaj Izraelit, i cili po festohet në rrugët e Berlinit, tregon se Gjermania ka lejuar shumë të…

Gjermania i premtoi mbështetje të plotë Izraelit, Scholz dënoi Iranin

Kancelari gjerman Olaf Scholz sot në Bundestag siguroi mbështetjen e plotë të Izraelit pas sulmit të Hamasit dhe njoftoi ndalimin…

Gjermani: Çmimi i modeleve të këtyre markave ka rënë më së shumti

Citroën së fundmi i befasoi të gjithë me një veprim interesant biznesi. Francezët ulin çmimet deri në 6000 euro për…

Gjermania do të dërgojë më shumë ushtarë në Kosovë

Gjermania do të dërgojë më shumë ushtarë në Kosovë si pjesë e forcës paqeruajtëse të udhëhequr nga NATO, KFOR, njoftoi…

​Baerbock: Serbia të reduktojë forcat në kufi, KFOR të tregojë angazhim më të madh

Ministrja për Punët e Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, Annalena Baerbock deklaroi sot (6 tetor) në Tiranë se tensionet…

Gjermania mbështet anëtarësimin e Bullgarisë në Shengen

Kryeministri i Bullgarisë, Nikolai Denkov, zhvilloi një vizitë në Berlin, ku të mërkurën në mbrëmje zhvilloi një takim me kancelarin…