Botërori U17/Gjermania në finale, eliminon Argjentinën

Sot në mëngjes është zhvilluar ndeshja mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Gjermanisë, e vlefshëm kjo për gjysmëfinalen e…

​Befason Asani, zbulon kombëtaren që do ta donte në grup

Që nga 14 qershori Shqipëria do përfaqësohet në fazën finale të Evropianit, një destinacion i ëndërruar dhe për qindra mijëra…

Ky është pensioni më i ulët që mund të merrni në Gjermani

Varfëria në pleqëri është një problem i madh në Gjermani. Ekspertët e Sigurimeve Pensionale Gjermane (DRV) kanë llogaritur se pensioni…

Gjermania ka problem me islamofobinë, pranon ministrja e Brendshme gjermane

Ministrja e Brendshme e Gjermanisë të martën pranoi se ekziston një problem islamofobie në vend dhe premtoi masa më të…

​17 kombëtare janë kualifikuar në Euro, ja kush tjetër po lufton për Gjermaninë

Në prag të dy ditëve të fundit kualifikuese, janë bërë të ditur 17 pjesëmarrësit e Kampionatit Evropian të futbollit, i…

Gjermania i bën thirrje Putinit të bëjë hapin e parë drejt paqes

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin, të bëjë hapin e parë drejt një zgjidhjeje…

​Gjermani: Rritet paga minimale nga janari

Qeveria gjermane ka zyrtarizuar vendimin për rritjen e pagës minimale të garantuar me ligj me 82 centë, në 12.82 euro…

Shqipëria në Evropian, Kurti: Pas Francës, tashmë drejt Gjermanisë

Për herë të dytë në histori, Kombëtarja e Shqipërisë e ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian Euro 2024. Barazimi i…

Kriza e banesave në Gjermani: Numri i apartamenteve do të jetë gjysma e objektivit të qeverisë

Numri i lejeve për ndërtimin e njësive të banimit në Gjermani ka rënë ndjeshëm edhe në shtator, sipas të dhënave…

Gjermania i dhuron FSK-së kamionë në vlerë rreth gjysmë milion euro

Ministri i Mbrojtjes Ejup Maqedonci ka bërë të ditur se Gjermania ka ndarë një donacion prej dy kamionësh për Forcën…