Zyrtare: Gjermania bëhet me trajner të ri

Federata Gjermane e Futbollit e ka konfirmuar sot trajnerin e ri, i cili do të merr drejtimin e Kombëtares së…

Tre yje të United nuk udhëtojnë me ekipin drejt Gjermanisë për ndeshjen e nesërme kundër Bayernit

Mason Mount, Raphael Varane dhe Harry Maguire do të mungojnë nesër për Manchester United në përballjen ndaj Bayern Munichut në…

Nagelsmann afër emërimit trajner i Gjermanisë

Raportet sugjerojnë se Julian Nagelsmann do të emërohet trajneri i ri i Gjermanisë përpara Euro 2024. 36-vjeçari do të synojë…

Britania e Madhe, Franca dhe Gjermania kritikojnë Iranin për pasurimin e uraniumit

Britania e Madhe, Franca dhe Gjermania kritikuan Iranin për shkeljen e zotimit të tij në lidhje me pasurimin e uraniumit.…

Për 12 vjet gati është dyfishuar numri i qytetarëve nga Kosova në Gjermani

Për 12 vjet gati është dyfishuar numri i qytetarëve të Kosovës që jetojnë në Gjermani. Rrjedhimisht në këtë periudhë kohore…

Kosova U21 mposhtet nga Gjermania në “Fadil Vokrri”

Në kualifikimet për në Kampionatin Evropian 2025, Kosova U21 është mposhtur nga Gjermania . Rezultati final i ndeshjes ishte 3-0…

Në fushë sot zbret edhe Kosova U21, përballet me Gjermaninë

Derisa vëmendja kryesore do të jetë në Bukuresht, atje ku Kosova do të përballet me Rumaninë në një ndeshje tejet…

Osmani uron Gjermaninë pasi e mposhti Serbinë në finalen e botërorit në basketboll

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas Gjermania është shpallur kampion bote në basketboll duke e mposhtur Serbinë. “Urime…

Zyrtare: Gjermania shkarkon Hansi Flick

Kombëtarja e Gjermanisë ka njoftuar se e ka shkarkuar nga pozita e trajnerit Hansi Flick. Shkarkimi i Flick vjen pas…

Gjermania gjunjëzon Serbinë, shpallet kampione e botës në basketboll

Kombëtarja e Gjermanisë në basketboll e ka mposhtur Serbinë në finale për ta fituar trofeun e parë të Kupës së…