Gjermania: Aplikacioni Telegram po shndërrohet në “medium për radikalizimin”

Një zyrtar i lartë gjerman i sigurisë deklaroi sot se agjencia e tij ka krijuar një grup pune për të…

Gjermania i ofron Ukrainës helmeta

Gjermania do të furnizojë Ukrainën me 5.000 helmeta ushtarake për të ndihmuar në mbrojtjen kundër një pushtimi të mundshëm rus,…

​Butel dhe Rohde ftojnë Kosovën dhe Serbinë të frymëzohen nga pajtimi franko-gjerman

Ambasadorja fraceze në vendin tonë, Marie-Christine Butel dhe ambasadori gjerman Jorn Rohde përmes një shkrimi të përbashkët autorial në 59-vjetorin…

Mashtruan qytetarët për viza pune në Kroaci e Gjermani, një muaj paraburgim për dy persona

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar sot masën e paraburgimit nga 30 ditë ndaj të pandehurve H.B., dhe Z.D., për…

Lührmann në Shqipëri: Gjermania angazhohet për nisjen sa më të shpejtë të bisedimeve

Ministrja gjermane e Shtetit për Evropën dhe Klimën, Anna Lührmann, deklaroi sot në Shqipëri se, Qeveria Federale angazhohet fuqishëm për…

Gjermania vendos vendet e rajonit në listën me rrezik të lartë për COVID-19, përjashtohet Kosova

Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Bosnjë-Hercegovina, Serbia dhe një sërë shtetesh të tjera nga nesër për shkak të shifrave të larta…

​Nis takimi i ambasadorëve të QUINT-it me krerët e shtetit

Pas kërkesës ndaj Qeverisë për lejimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, ambasadorët e QUINT-it po zhvillojnë takim me…

Qeveria reagon pas kërkesës së QUINT-it për referendumin serb

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Kreshnik Ahmeti, reagoi pas kërkesës së ndërkombëtarëve që t’u lejohet serbëve të votojnë…

Vendet e QUINT-it kërkojnë të mbahet referendumi serb në Kosovë

Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kanë kërkuar Qeverisë së Kosovës që të…

Kontrolle në Gjermani, policia po kërkon konfirmime të rreme për COVID

Policia në Gjermani të enjten kreu kontrolle në më shumë se njëqind apartamente dhe zyra mjekësh me dyshimin për falsifikim…
error: