Shpërthen inceneratori në Gjermani, tymi i zi mbulon qytetin

Një shpërthim i fuqishëm është ndjerë gjatë mëngjesit të së martës në Leverkusen të Gjermanisë. “Bild” publikoi disa foto dhe…

Përmbytjet shkatërrimtare, akuza në Gjermani: “Njerëzit nuk u paralajmëruan”

Zyrtarët në Gjermani po përballen me akuza lidhur me përgatitjen e tyre për përmbytjet më të mëdha të një shekulli,…

Përmbytjet në Gjermani dhe Belgjikë, shkon në 180 numri i viktimave

Është rritur sërish numri i viktimave nga përmbytja masive në Gjermani dhe Belgjikë. Sipas mediave të huaja numri i personave…

Polonia i ofron ndihmë Gjermanisë pas përmbytjeve tragjike

Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki i ka ofruar kancelares gjermane, Angela Merkel ndihmë në lidhje me përmbytjet shkatërruese, që kanë goditur…

Gjermani, mbi 130 viktima nga moti i keq

Numri i viktimave në përmbytjet shkatërruese në Gjermaninë Perëndimore vazhdon të rritet duke arritur në mbi 130, pasi policia njoftoi…

Përmbytjet në Gjermani dhe Belgjikë, shkon në 91 numri i viktimave, qindra të zhdukur

Të paktën 80 njerëz kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë zhdukur në Gjermani pas disa nga përmbytjeve më të…

Shkon në 11 numri i viktimave në Gjermani, 70 të zhdukur pas shirave të furishëm

Njëmbëdhjetë viktima dhe 70 të zhdukur është bilanci aktual në perëndim të Gjermanisë për shkak të përmbytjeve dhe shirave të…

​6 persona vdesin nga përmbytjet në Gjermani, zhduken dhjetëra të tjerë

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë zhdukur në Gjermani pasi shirat e rrëmbyer i…

​Makina të zhytura në ujë dhe shtëpi të shkatërruara, përmbytje masive në Gjermani

Të paktën 30 persona janë zhdukur pas disa përmbytjeve masive në Gjermani, në qytetin perëndimor të Schuld, Rheinland-Pfalz. Vërshimi i…

Gjermania përfshihet nga moti i keq

​Stuhi të dhunshme përfshinë sot Gjermaninë, veçanërisht në perëndim, njoftuan autoritetet lokale, që presin më shumë reshje në ditët në…