Vendet me pagat më të larta për punonjës

Nëse jeni të magjepsur nga kulturat e tjera dhe ju pëlqen jashtëzakonisht shumë udhëtimi atëherë duhet ta merrni me më…

Fabinho nuk udhëton me Liverpoolin në Gjermani, Henderson po

Gazetari i njohur Paul Joyce e ka konfirmuar se mesfushori i Liverpoolit, Fabinho nuk ka udhëtuar me ekipin në Gjermani…

Presidentja Osmani viziton klubin shqiptar të futsallit në Gjermani

Klubi u ftsallit Liria që funksionon në Gjermani, është vizituar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, si dhe zëvendësministrja e…

​Bellingham lojtari i sezonit në Bundesligë

Mesfushori anglez i Borussia Dortmundit, Jude Bellingham është shpallur lojtari i sezonit në Bundesligë. Bellingham ishte kyç në luftën e…

Zelensky në Gjermani: Kievi nuk sulmon territorin rus

Ukraina nuk ka plane të godasë objektiva në Rusi, tha sot presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky në Gjermani, ku Kievi…

Zelensky në Gjermani, takohet me Steinmeier dhe Scholz

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është në Berlin për bisedime me kancelarin gjerman, Olaf Scholz dhe presidentin Frank-Walter Steinmeier, vizita…

Sekuestrohen asete nga jahti luksoz i një oligarku rus në Gjermani

Zyrtarët gjermanë sekuestruan asete nga një jaht i ankoruar në Hamburg, në pronësi të një oligarku rus, i dyshuar për…

PDK formon nëndegë në Kiel, Reçica: Riorganizimi partiak në Gjermani, i domosdoshëm

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka zyrtarizuar Këshillin për Organizimin e Kuvendit të Degës së pestë të PDK-së për Gjermani…

Gjermani, grevë në aeroporte, preken mijëra pasagjerë

Tre aeroportet kryesore në Gjermani kanë pezulluar afro 700 fluturime, pasi sindikata Verdi që po kërkon rritje të pagave për…

Iku nga lufta në Siri, emigranti 29-vjeçar zgjidhet kryetar bashkie në Gjermani

Ryyan Alshebl është bërë kreu i një bashkie në Gjermani tetë vjet pasi u arratis nga lufta civile në Siri.…