Bayerni shënon fitore

Bayern Munich e ka mposhtur sonte SC Paderbornin në “Allianz Arena”, me rezultat 3-2. Futbollistët e Byaern Munich u desh…

Tre persona dënohen për grabitjen e një monedhe ari 100 kilogramshe

Tre persona u dënuan me burg për grabitjen spektakolare në mars tw vitit 2017 të një monedhe ari me peshë…

Nëntë të vdekur pas dy sulmeve me armë në Gjermani

Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri…

Lufthansa zgjat kohën e ndërprerjes së fluturimeve drejt Pekinit dhe Shangait

Kompania e parë ajrore gjermane “Lufthansa” njoftoi sot se do të zgjaste ndërprerjen e fluturimeve drejt qyteteve të mëdha të…

Katër pasardhësit e mundshëm të Angela Merkel

Pas tërheqjes së njoftuar sot nga Annegret Kramp-Karrenbauer, katër kandidatë potencialë u shfaqën në kampin konservator për të kandiduar për…

Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor

Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 për qind…

Ambasadori Gjerman ia dorëzon Kurtit ftesën e Merkelit për vizitë në Berlin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e ka uruar sot kryeministrin Albin Kurtin, ndërsa ka shprehur dëshirën që Kurtin ta takojë së…

​Mposhtet Bremen i Rashicës

Werder Bremen i përfaqësuesit të Kosovës, Milot Rashica, po vazhdon rënien në Bundesligë. Werder Bremen u mposhtur sot nga Union…

Helmohen në mënyrë misterioze pesë foshnje në Gjermani

Gjyqësori gjerman ka njoftuar se një hetim po vazhdon të shpjegojë se si ndodhi helmimi i pesë të porsalindurve me…

Gjermania miraton projektligjin për eliminimin e qymyrit

Projektligji gjerman për eliminimin e qymyrit deri në 2038, u miratua sot në Këshillin e Ministrave, pavarësisht kritikave të organizatave…