Kujdesi shëndetësor gjerman përfitoi nga imigrimi gjatë pandemisë

Gjermania është përballur me mungesë mjekësh për vite me radhë, kështu që Dhoma e Mjekësisë paralajmëroi vitin e kaluar se…

Rreth 6.000 të infektuar në Gjermani, 184 të vdekur për 24 orë

Në Gjermani, 5.936 persona të infektuar me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit, duke ngritur bilancin e përgjithshëm…

Rritja më e madhe e vdekjeve dhe infeksioneve në Gjermani në 24 orët e fundit

Në Gjermani, numri i të prekurve me COVID-19 është rritur në mënyrë dramatike, me 2.660 raste të reja dhe 31…

Studiuesi gjerman: Nuk ka futboll këtë vit

Kampionati evropian është shtyrë për vitin e ardhshëm, dhe kampionatet kombëtare janë pezulluar, dhe nuk dihet sigurt nëse do të vazhdojnë.…

​Koronavirusi, në Gjermani regjistrohen rreth 18400 të infektuar dhe 53 viktima

Gjermania ka regjistruar më shumë se 18400 të infektuar me koronavirus dhe 53 viktima, sipas raportit të përditësuar. Shifrat tregojnë…

Lufta kundër Koronavirusit, futbollistët gjerman mbledhin 2.5 milionë euro

Koronavirusi tashmë ka kapluar pjesën më të madhe të botës, duke shënuar një numër të madh viktimash. Shumë personalitet të…

COVID-19 detyron qeveritë evropiane të kërkojnë zgjidhje

Liderët evropianë u përpoqën sot të gjejnë një mënyrë për të frenuar përhapjen e koronavirusit, ose të paktën për të…

Bayerni shënon fitore

Bayern Munich e ka mposhtur sonte SC Paderbornin në “Allianz Arena”, me rezultat 3-2. Futbollistët e Byaern Munich u desh…

Tre persona dënohen për grabitjen e një monedhe ari 100 kilogramshe

Tre persona u dënuan me burg për grabitjen spektakolare në mars tw vitit 2017 të një monedhe ari me peshë…

Nëntë të vdekur pas dy sulmeve me armë në Gjermani

Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri…