Spitalet gjermane protestojnë për mungesën e fondeve, paralajmërojnë krizën e afërt

Profesionistët gjermanë të shëndetësisë organizuan protesta në qytete të ndryshme të mërkurën, duke kërkuar më shumë fonde për spitalet. Në…

Eksportet dhe investimet Kosovë – Gjermani, kjo është vlera për këtë vit

Në 7-mujorin e parë të këtij viti, eksporti i produkteve nga Kosova në Gjermani ka arritur vlerën 52 milionë euro,…

Suksesi i fëmijëve kosovarë në olimpiadën në Paris

Edhe këtë vitë u mbajt Olimpiada Ndërkombëtare STEM (Science Technology Engineering and Math), e cila ka bazën e saj në…

Vendet me pagat më të larta për punonjës

Nëse jeni të magjepsur nga kulturat e tjera dhe ju pëlqen jashtëzakonisht shumë udhëtimi atëherë duhet ta merrni me më…

Fabinho nuk udhëton me Liverpoolin në Gjermani, Henderson po

Gazetari i njohur Paul Joyce e ka konfirmuar se mesfushori i Liverpoolit, Fabinho nuk ka udhëtuar me ekipin në Gjermani…

Presidentja Osmani viziton klubin shqiptar të futsallit në Gjermani

Klubi u ftsallit Liria që funksionon në Gjermani, është vizituar nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, si dhe zëvendësministrja e…

​Bellingham lojtari i sezonit në Bundesligë

Mesfushori anglez i Borussia Dortmundit, Jude Bellingham është shpallur lojtari i sezonit në Bundesligë. Bellingham ishte kyç në luftën e…

Zelensky në Gjermani: Kievi nuk sulmon territorin rus

Ukraina nuk ka plane të godasë objektiva në Rusi, tha sot presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky në Gjermani, ku Kievi…

Zelensky në Gjermani, takohet me Steinmeier dhe Scholz

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është në Berlin për bisedime me kancelarin gjerman, Olaf Scholz dhe presidentin Frank-Walter Steinmeier, vizita…

Sekuestrohen asete nga jahti luksoz i një oligarku rus në Gjermani

Zyrtarët gjermanë sekuestruan asete nga një jaht i ankoruar në Hamburg, në pronësi të një oligarku rus, i dyshuar për…