Mësohet gjendja e lojtarit të lënduar në aksidentin e Kombëtares së Bullgarisë, iu nevojit operimi në kokë

Mesfushori Todor Nedelev është në gjendje stabile pasi mbrëmë i është nënshtruar një operacioni urgjent në kokë në Tbilisi, dhe…

Vdes një person në Prizren, iu keqësua gjendja derisa po luante futboll

Një person ka vdekur në Prizren. Policia njofton se gjendja e tij shëndetësore u keqësua teksa ishte duke luajtur futboll.…

Kjo është gjendja e rrugëve që të shpijnë në pikat e kalimit kufitar

Pasditja e së hënës u përfshi nga reshjet e mëdha të borës. Këto reshje të mëdha shkaktuan tollovi në trafik,…

Mbi 70 shkolla në mësim ‘online’, drejtorët komunalë të arsimit diskutojnë për gjendjen me pandeminë

Mbi 70 shkolla në gjithë vendin janë duke vijuar mësimin ‘online’ për shkak të infektimit me variantin Omicron. Numri i…

Martti Ahtisaari në gjendje të rëndë nga COVID-19

Ish-presidenti i Finlandës, fituesi i Çmimit Nobel për Paqe dhe shpeshherë i përshkruar si arkitekti i pavarësisë së Kosovës, Martti…

Kriza energjetike, Ahmeti: Nuk iket nga përgjegjësia kur përkeqësohet gjendja

Ish-kreu i Prishtinës Shpend Ahmeti ka reaguar lidhur me krizën energjetike në vend për të cilën kryeministri Albin Kurti po…

​Buzhala: Çmimet e energjisë në tregjet ndërkombëtare kanë rënë, sot kemi përmirësim të gjendjes

KEDS ka mohuar shpërfilljen e orareve të reduktimeve gjatë këtyre ditëve. Kompania e distribuimit të energjisë elektrike ka theksuar se…

Vetura godet një person në Prishtinë, gjendja e tij e rëndë

Një person derisa po ecte është goditur të hënën nga një veturë në rrugën “Ilaz Kodra” në Prishtinë. Si pasojë…

Rizvanolli: Është gjendje e jashtëzakonshme, qytetarët të kursejnë energjinë

Në kuadër të projektit “Bashkëpunimi shumëpalësh për aksionin e transformimit të mjedisit”, Balkan Green Foundation ka organizuar diskutimin me temën…

​Aksidenti tragjik në Bullgari, të lënduarit në gjendje stabile pritet të lirohen në deri në fund të javës

Shtatë të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në Bullgari janë në gjendje stabile dhe deri në fund të kësaj…