Ngjitësi nga helmi i gjarprit që ndalon gjakderdhjen

Një ekip shkencor nga Kanada dhe Kina ka bërë një ngjitës lëkure që ndalon gjakderdhjen brenda 45 sekondave. Revista shkencore…

Në vend të maskës mban një gjarpër të gjallë – foto

Një burrë në Angli vendosi të mos mbante një maskë klasike në fytyrën e tij, por diçka shumë më interesante.…

Pamjet e shpëtimit: Ja se çfarë ndodh kur gjarpri gëlltit një peshqir

Monty është një piton 18-vjeçar nga Australia që gëlltiti një peshqir plazhi, kështu që pronarëve iu desh ta çonin te…

Nxjerrin gjarprin nga fyti i gruas? – video

Një video shqetësuese dhe rrëqethëse ka qarkulluar në mediat sociale gjatë ditëve të fundit. Videoja pretendohet se është bërë në…

Shpëtojnë burrin në bunar, por ja çfarë gjetën në pantallonat e tij – video

Mukush Kushwaha ra në një pus në fshatin Bhairav Dera në Uttar Pradesh, Indi. Fatmirësisht kalimtarët e panë dhe e…

Kapet gjarpri mahnitës pas 50 vjetësh – foto

Për herë të parë në më shumë se 50 vjet, një gjarpër i llojit Farancia eritrogram me ngjyra ylberi u…

Helmi artificial i gjarprit mund të shpëtojë shumë jetë

Teknika e përdorur për të bërë antidotin e gjarprit nuk ka ndryshuar që nga kohërat e lashta, dhe përfshin shtrydhjen…