​Kurti viziton familjen Kumnova: Jemi të përkushtuar për të zbardhur zhdukjet me dhunë

Në 24-vjetorin e zhdukjes me forcë të Albion Kumnovës dhe pesë burrave të tjerë nga Gjakova, kryeministri i Kosovës, Albin…

Një e moshuar gjendet e vdekur në Gjakovë

Një e moshuar është gjetur e vdekur dje në shtëpinë e saj në Gjakovë. Vdekjen e të moshuarës e ka…

Këta janë sportistët më të mirë të vitit 2022 në Gjakovë

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e Gjakovës e ka publikuar sot listën e sportistëve më të dalluar…

Gjakovë, një person arrestohet për posedim të paautorizuar të armëve

Policia ka informuar sot se është arrestuar një person në Gjakovë për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim…

Kërkohej për dhunim, policia në bashkëpunim me mediat dhe qytetarët arreston 20-vjeçarin

Para më shumë se tre muajsh e kishte shpallur nën kërkim. Por, policia në Gjakovë në bashkëpunim me mediat dhe…

Bashkëjetoi me një të mitur, arrestohet burri në Gjakovë

Një burrë është arrestuar dje në Gjakovë, pasi ka bashkëjetuar me një të mitur. Sipas Policisë, viktima para rreth 4…

​Krasniqi në Gjakovë: Edhe fëmijët e martirëve po emigrojnë për shkak të keqqeverisjes

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot Gjakovën, respektivisht familjen Prendi, të rinjtë e të cilës…

Ushtroi dhunë ndaj gruas, arrestohet burri në Gjakovë

Një burrë është arrestuar të premten pas mesante në Gjakovë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj…

Gjenden mbetje mortore në Gjakovë

Policia sot ka informuar për gjetje të mbetjeve mortore në Gjakovë. “Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar policinë se gjatë hapjes…

​Gjakovë, dy raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

Dy raste të dhunës janë raportuar të kenë ndodhur brenda 24-orëve të fundit, ku si rezultat janë arrestuar dy burra.…