Arrestohen dy të dyshuar dhe konfiskohen armë në Gjakovë

Policia e Kosovës në Gjakovë ka arrestuar dy persona të dyshuar për posedim të paautorizuar të armëve. Bëhet fjalë për…

34 vjet burgim ndaj 14 të akuzuarve për kontrabandim me migrantë

Gjykata Themelore e Gjakovës i ka i ka dënuar me 34 vjet burgim dhe 22 mijë euro gjobë 14 të…

Vdes një person si pasojë e aksidentit në Gjakovë

Një 22 vjeçar ka vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë pas një aksidenti në rrugën “Gjergj Sokoli” në…

Ahmeti me bashkëpunëtorë në Gjakovë, nuk shoqërohet nga asnjë zyrtarë institucional nga Kosova

Ka përfunduar vizita e delegacionit të lartë të politikanëve shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, në krye me liderin e Bashkimit…

Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë viziton fabrikën “Comodita” në Gjakovë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, me bashkëpunëtorë viziton fabrikën “Comodita” në Gjakovë. Ahmeti i shoqëruar nga…

Zgjerimi i rrugës Martirët e Kombit, Krasniqi dhe Gjini përuruan fillimin e punimeve

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi dhe kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, vizituan fillimin e punimeve për zgjerimin…

Qytetari nga Gjakova dorëzon në polici paratë e gjetura, ato i kthehen pronarit

Një qytetar i Gjakovës, R.Sefaj, ka dorëzuar në stacionin policor të kësaj komune një zarf të cilin e kishte gjetur…

Largohet guri përkujtimor i Nanë Pashkes në Gjakovë

Guri përkujtimor i Pashke Markut, nënës që dogji vetën pas kthimit dhe varrimit të mbetjeve të bijve të saj të…

Arrestohet një i dyshuar për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm

Policia e Kosovës në Gjakovë ka arrestuar një person të dyshuar për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm. Të njëjtit i…

Arrestohet një person në Gjakovë, dyshohet për sulm seksual

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjakovë, i cili dyshohet për sulm seksual. Rasti është raportuar të dielën…