​Ndërroi jetë muzicienti Sabah Bytyçi

Pasditen e sotme ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare muzicienti i njohur Sabah Bytyçi, duke lënë mbrapa kontributin e jashtëzakonshëm…

Arbënesha Kuqi e PDK-së zgjidhet kryesuese e Asamblesë së Gjakovës

Kandidatja për kryetare të Gjakovë nga radhët e PDK-së, Arbnesha Kuqi, është zgjedhur sot kryetare e Asamblesë komunale të Gjakovës…

Një pjesë e qendrës së qytetit të Gjakovës pa energji elektrike

KEDS njoftoi se si pasojë e një defekti të paraqitur në linjën nëntokësore 10 kV- Konvikti në Gjakovë, një pjesë…

Szunyog dënon incidentet ndaj komuniteteve pakicë në Kosovë

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka dënuar ashpër incidentet ku pjesëtarë të komuniteteve janë diskriminuar…

Inaugurohet ngrohtorja e re në Gjakovë

Është finalizuar sot projekti për ndërtimin dhe funksionalizimin e Ngrohtores së Re në qytetin e Gjakovës, objekt i cili pritet…

Dhjetë raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 1.231 testime, 10…

Gjini pi kafe me një pjesëtar të komunitetit rom: Në vendin tonë nuk ka vend për diskriminim

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka reaguar për rastin e pretenduar të mosshërbimit të disa të rinjve në…

Shtatë pacientë me COVID-19 në Spitalin e Gjakovës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës janë duke u trajtuar 7 pacientë me COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se ë…

Aksident në rrugën Gjakovë-Pejë, dy të lënduar

Dy persona kanë marrë lëndime si pasojë e një aksidenti të trafikut sot pasdite në rrugën Gjakovë-Pejë. Zëdhënësi i policisë…