Familjarët e të zhdukurve në Gjakovë kërkojnë të dënohen kriminelët serbë

E  rrethuar mes fotografive që i sjellin kujtimet me bashkëshortin Halimin, djemtë Artanin, Armendin, Ardianin dhe Edmondin, jeton e vetmuar…

Eshtrat e martirit Vegim Qerkezi prej sot pushojnë në Gjakovë

Trupi i Vegim Kasim Qerkezi, i rrëmbyer nga forcat serbe në marsin e vitit 1999 i cili u identifikua ditë…

U rrëmbye nga forcat serbe më 1999, rivarroset sot martiri Vegim Qerkezi

Ditë më parë është identifikuar Vegim Kasim Qerkezi nga Gjakova, i rrëmbyer nga forcat serbe gjatë muajit mars të vitit…

Gjakova feston ditën e çlirimit me homazhe te dëshmorët dhe martirët e lirisë

Në kuadër të shënimit të Ditës së Çlirimit të Gjakovës, kryetari i kësaj komune, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë kanë bërë…

​Nuk respektuan vendimet e MSH-së, 6 të arrestuar në Gjakovë

Zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nysret Gjurkaj, ka konfirmuar për KosovaPress se brenda 24 orëve të fundit, janë shoqëruar për…

Vendoset gurthemeli për renovimin e stadiumit të Gjakovës

Gjatë ditës së sotme, kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, bashkë me ministren e ministrisë për Kulturë, Rini dhe…

Operacion i policisë, konfiskohen armë në Gjakovë

Sektori Rajonal i hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, sot ka realizuar plan operativ-bastisje, me urdhër të Gjykatës…

Gjakovë, protestuesit kundërshtojnë projektin për zgjerimin e rrugës kryesore

Komuna e Gjakovës sot kishte planifikuar të niste projektin për zgjerimin e segmentit kryesor të rrugës “Nënë Tereza”, me qëllim…

Zgjerimi i rrugës “Nënë Tereza” përplas pushtetin dhe opozitën në Gjakovë

Sot është planifikuar të nisin punimet për zgjerimin dhe rregullimin e rrugës “Nënë Tereza” në qendër të qytetit të Gjakovës.…