Arrestohet edhe personi i dytë për posedim të narkotikëve

Është arrestuar edhe një person për në Gjakovë me dyshimin e kryerjes së blerjes, posedimit, shitjes ose shpërndarjes së paautorizuar…

Drejtori i SHSKUK-së viziton pacientët me COVID në spitalet e Pejës dhe Gjakovës

Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), Valbon Krasniqi, ka vizituar sot spitalet e përgjithshme të…

​Prishtina me më së shumti raste aktive me COVID

Kosova po kalon në një situatë të rëndë me pandeminë COVID-19, me variantin Delta që po mbizotëron dhe po bëhet…

​Lista e LVV për Kuvendin Komunal të Gjakovës, prirë nga kandidatura e Kusari-Lilës

Lëvizja Vetëvendosje do të garojë me Mimoza Kusari – Lilën si kandidate për kryetare të Gjakovës si dhe me 38…

Mbi 1 mijë raste me COVID, shënohen edhe dy viktima

Shifrat e të prekurve me COVID-19 sot shënuan një tjetër rritje të frikshme. Nga 6,784 testime të kryera në 24…

​Arrestohet një person për zjarrëvënie në Gjakovë

Një person në Gjakovë është arrestuar për zjarrëvenie. Nga Drejtoria e Policisë në Gjakovë bëhet e ditur që P.C kishe…

​Kërkohet paraburgim për personin që dyshohet që kultivoi dy parcela me 317 bimë narkotike në Gjakovë

Një person dyshohet se kultivoi dy parcela me 317 bimë narkotike në Gjakovë, për cka prokuroria ka kërkuar masën e…

Rritet interesimi për vaksinim, rreth 14% e popullatës të imunizuar me dy dozat ndaj COVID

Ofrimi i mundësisë për vaksinim të grupmoshave të ndryshme ka rritur interesimin e qytetarëve për t’u vaksinuar kundër COVID-19. Deri…

Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me COVID

Prishtina mbetet komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në vendin tonë. Kryeqyteti numëron 154 raste të tilla.…

Varrosen nënë e bijë, viktima të aksidentit në Kroaci

Sot pasdite në varrezat e qytetit në Gjakovë iu është dhënë lamtumira e fundit Valentina Binakaj dhe vajzës së saj…
error: