Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Ngritët aktakuzë ndaj dy personave në Gjakovë për detyrim në prostitucion

Është ngritur aktakuzë ndaj dy personave për mundësim ose detyrim në prostitucion në Gjakovë. “Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur…

Gjakova kalon në raundin e radhës të Kampionatit Evropian në Lisbonë të Portugalisë

Xhudistja kosovare ka mposhtur në raundin e dytë spanjollen, Ubasart Mascaro. Nora Gjakova ka kaluar në raundin e radhës të…

​Sulmohet fizikisht drejtori i Urbanizmit në Gjakovë

Është rrahur drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjakovës, Arben Bakalli. Bakalli të shtunën është paraqitur në polici ku ka…

​Haradinaj: Kujtojmë të rënët në Kralan, përkulemi në kujtim të jetëve që u sakrifikuan për lirinë e vendit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka të rënët në Kralan të Gjakovës 22 vite më…

Spahiu-Shllaku: Gjakovës i janë dorëzuar 1 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

1 mijë doza të vaksinës AstraZeneca i janë dorëzuar Komunës së Gjakovës për të vaksinuar profesionistët shëndetësor publik të kësaj…

70% e pacientëve në spitalin e Gjakovës me oksigjenoterapi

Aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Komunës së Gjakovës janë të hospitalizuar 91 pacientë me COVID-19. Rreth 70 përqind prej…

​Rreth 1 mijë e 400 punëtorë shëndetësorë do të vaksinohen në Gjakovë

Komuna e Gjakovës është ndër komunat  e parë e cila ka nisur vaksinimin e personelit shëndetësor. I pari që u…

Në Gjakovë filloi vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë

Në Komunën Gjakovës edhe zyrtarisht ka nisur vaksinimi i profesionistëve shëndetësorë. I pari që e mori vaksinën ishte shefi i…

Në Gjakovë dhe Gjilan sot fillon vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë

Sot do të fillojë vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë në Komunën e Gjakovës dhe Komunën e Gjilanit. Procesi i vaksinimit me…

22 vjet nga vrasja e 86 civilëve në Kralan të Gjakovës

Ishte 2 prilli i vitit 1999, dita kur në fshatin Kralan të komunës së Gjakovës forcat ushtarake dhe policore serbe…
error: