Propozimi i kreut të FIFA-s: Çdo vend të këtë një stadium me emrin “Pele”

Në stadiumin “Vila Belmiro” të qytetit Sao Paulo, Brazil, po mbahen homazhet në nderim të legjendës së futbollit Pele. Të…

​Ideja e re e Infantinos, Botërori çdo tre vjet

Gianni Infantino, presidenti i FIFA -s , dëshiron që Kupa e Botës të luhet çdo tre vjet, kjo thuhet në…

Infantino kërkon armëpushim mes Rusisë dhe Ukrainës gjatë zhvillimit të Botërorit

Shefi i organit qeverisës botëror të futbollit FIFA ka bërë ​një lutje të martën për një armëpushim në luftën në…

Infantino për tragjedinë në Indonezi: Ditë e zezë për futbollin

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një…

Infantino: Diskutuam për një stadium që do ta bënte krenare Kosovën, Vokrrin e kisha person të zemrës

Presidenti i FIFA-së Gianni Infantino ka qëndruar sot për vizitë zyrtare në Kosovë ku ka takuar drejtuesit e Federatës së…

Shakaja e Kurtit me Infantinon që solli të qeshura në takim

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, e para kjo në historinë e vendit tonë.…

Ministri Çeku pret në takim Gianni Infantinon

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka vazhduar takimet zyrtare gjatë vizitës së tij të parë në vendin tonë. Pas takimeve…

Osmani i kërkon Infantinos mbështetje për ndërtimin e infrastrukturës sportive

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, i cili e…