Gërvalla ambasadorëve të QUINT-it: Kosova është e përkushtuar për paqe dhe stabilitet

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz priti sot ambasadorët e përhershëm të shteteve të QUINT-it …

Gërvalla: Pëmes vendosjes së ligjshmërisë është bërë progres në shërbimin e jashtëm të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasprës, Donika Gërvalla, ka thënë se pëmes vendosjes së ligjshmërisë është bërë progres në…

Gërvalla udhëton në Gjermani për vizitë zyrtare

Ministrja e Jashtme e Kosovës Donika Gërvalla, ka udhëtuar drejt Berlinit për vizitë zyrtare me ftesë të homologes së saj…